Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2010-09-13

Leśny Festyn Edukacyjny „Zwiedzaj swój las” w Sopocie

W dniu 11 września 2010 już po raz trzeci uczestniczyliśmy w Leśnym Festynie Rekreacyjnym w Sopocie zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku.
2010-08-30

Pierwsze stwierdzenie karlika drobnego Pipistrellus pygmaeus na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wraz z Akademickim Kołem Chiropterologicznym PTOP „Salamandra” w Gdańsku podczas jednej z interwencji, które miały miejsce terenie WPK zinwentaryzowali mieszaną kolonię rozrodczą karlików.
2010-08-30

Na ratunek ptakom we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Pod koniec czerwca br. otrzymaliśmy informacje, iż na terenie Parku podczas spaceru dzieci znalazły w lesie jakieś duże pisklę, które zabrały ze sobą.
2010-08-18

Targi „Costerina” 2010

Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej co roku przyciągają do Kościerzyny miłośników dobrej literatury z całego Pomorza .
2010-07-26

NOWA WIEŻA WIDOKOWA I WIATA EDUKACYJNA WE WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Długo czekały Wdzydze żeby pokazać swoje piękno. Stało się to dzięki zbudowanej i oddanej do użytku 25 czerwca br., wieży widokowej i wiacie edukacyjnej.