Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2011-11-07

Konkurs fotograficzny „Wdzydzki Park Krajobrazowy w obiektywie” - rozstrzygnięcie

Woda, lasy, piękno przyrody i krajobrazu to elementy, które stały się natchnieniem dla uczestników konkursu fotograficznego „Wdzydzki Park Krajobrazowy w obiektywie”.
2011-09-26

„Grzybobranie” z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

W piątek, 23 września 2011 r., już po raz kolejny dzieci i młodzież ze szkół powiatu kościerskiego uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych „Grzybobranie”, które odbyły się w Zielonej Szkole w Schodnie.
2011-09-19

XIV KASZUBSKA JESIEŃ ROLNICZA I SAMORZĄDOWO – DIECEZJALNE DOŻYNKI WOJ POMORSKIEGO

CZYNNY UDZIAŁ WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO W SAMORZĄDOWO – DIECEZJALNYCH DOŻYNKACH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO oraz XIV KASZUBSKIEJ JESIENI ROLNICZEJ
2011-08-29

„1 Święto Sielawy” we Wdzydzach na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Święto zostało zorganizowane w partnerstwie przez Lokalną Grupę Rybacką „Mòrénka” z Gminą Kościerzyna. Organizatorzy poprosili Wdzydzki Park o czynny udział w przedsięwzięciu poprzez przedstawienie informacji o obszarze chronionym jakim jest Park oraz pr
2011-08-29

Wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska

Różnorodność Biologiczna Lasów – pod takim hasłem Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów i Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
2011-08-08

Wakacyjne zajęcia z nietoperzami

W miesiącu lipcu i sierpniu odbyły się organizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy wakacyjne zajęcia pt.: „Nocni łowcy, czyli tajemniczy świat nietoperzy”.
2011-07-18

Wydawnictwa Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na Kościerskich Targach Książki

15 lipca bieżącego roku po raz XII na rynku w Kościerzynie odbyły się Targi Książki. Prezentowali się autorzy książek, wydawcy literatury o regionie kaszubskim. Pracownicy Wdzydzkiego Parku przedstawili wydane przez Park publikacje
2011-07-04

Nocne zajęcia z nietoperzami – ZAPROSZENIE

W dniu 12 lipca 2011 r. i 5 sierpnia 2011r. w godzinach wieczornych między 21:00 a 23:00 odbędą się zajęcia terenowe pt. "Nocni łowcy – czyli niesamowite życie nietoperzy". Wycieczka organizowana jest przez Wdzydzki Park Krajobrazowy.
2011-07-02

Inwentaryzacja chiropterofauny jeziora Wdzydze.

Od maja trwają prace inwentaryzacyjne nietoperzy jeziora Wdzydze, które mają na celu wnikliwe poznanie chiropterofauny związanej z dużymi otwartymi zbiornikami wodnymi oraz poznanie miejsc żerowisk.
2011-06-27

IV Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne

Tegoroczne Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne zrealizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, pt. „Przyroda z bliska – wodny świat”, były szczególnie interesujące, gdyż odbywały się na drugiej co do wielkości wyspie jeziornej w Polsce - Ostrów Wielki
2011-06-14

Czynna ochrona nietoperzy we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Pod koniec maja na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbyła się akcja rozwieszania schronów dla nietoperzy.
2011-06-07

I V Rowerowy Rajd Przyrodniczo – Turystyczny po terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

3 czerwca 2011 roku już po raz czwarty odbył się Rowerowy Rajd Przyrodniczo – Turystyczny organizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy.
2011-06-06

XX TARGI ROLNO-PRZEMYSŁOWE W LUBANIU.

W dniach 4-5 czerwca 2011 roku w Lubaniu na targach już kolejny raz przedstawiano walory Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
2011-06-06

„Bliżej natury” – podsumowanie projektu

Głównym założeniem projektu było utworzenie 10-osobowej grupy młodzieży, która stanowiła zespół projektowy i wraz z lokalnym animatorem przyrody przeprowadziła lokalną kampanię edukacyjną.
2011-06-06

Powiatowy Dzień Dziecka we Wdzydzach Kiszewskich

Jak co roku 1 czerwca we Wdzydzach Kiszewskich odbył się festyn z okazji „Dnia Dziecka”. W imprezie wzięło udział około 2 tysięcy osób, głównie dzieci z powiatu kościerskiego.
2011-05-25

Dzień Ziemi w Tucholi

W sobotę 21 maja pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Ziemi w Tucholi organizowanych przez Tucholski Park Krajobrazowy. Celem tegorocznej akcji była promocja Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie”, który zos