Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Schodnie grafika
2012-04-04

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Schodnie

Jak co roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie zaprosili szkoły powiatu kościerskiego do udziału w Wiosennych Warsztatach Przyrodniczych organizowanych z okazji nadejścia wiosny.
Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym grafika
2012-02-15

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Dla dzieci i młodzieży korzystającej ze szkolnych zimowisk Wdzydzki Park Krajobrazowy, jak co roku przygotował zajęcia przyrodnicze w izbie edukacyjnej.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – etap III konkursu rozstrzygnięty grafika
2012-01-11

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – etap III konkursu rozstrzygnięty

10 stycznia 2011 roku już po raz jedenasty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym – zaproszenie grafika
2012-01-02

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym – zaproszenie

W tym roku w okresie ferii zimowych chcielibyśmy zaprosić wszystkich; tych dużych i tych małych, przyjezdnych i mieszkańców naszego regionu do udziału w spotkaniu i terenowych obserwacjach przyrodniczych zorganizowanych przez pracowników Wdzydzkiego Parku
Inwentaryzacja gniazd tarłowych troci jeziorowej na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego grafika
2011-12-19

Inwentaryzacja gniazd tarłowych troci jeziorowej na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Na przełomie listopada i grudnia 2011 roku we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym przeprowadzono inwentaryzację gniazd tarłowych troci jeziorowej.
Konkurs – „Znam i chronię ptaki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego” grafika
2011-12-12

Konkurs – „Znam i chronię ptaki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”

Znam i chronię ptaki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego” – pod takim hasłem 2 grudnia 2011 roku już po raz drugi zorganizowano konkurs wiedzy ornitologicznej.
Konkurs fotograficzny „Wdzydzki Park Krajobrazowy w obiektywie” - rozstrzygnięcie grafika
2011-11-07

Konkurs fotograficzny „Wdzydzki Park Krajobrazowy w obiektywie” - rozstrzygnięcie

Woda, lasy, piękno przyrody i krajobrazu to elementy, które stały się natchnieniem dla uczestników konkursu fotograficznego „Wdzydzki Park Krajobrazowy w obiektywie”.
„Grzybobranie” z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym grafika
2011-09-26

„Grzybobranie” z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

W piątek, 23 września 2011 r., już po raz kolejny dzieci i młodzież ze szkół powiatu kościerskiego uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych „Grzybobranie”, które odbyły się w Zielonej Szkole w Schodnie.
XIV KASZUBSKA JESIEŃ ROLNICZA I SAMORZĄDOWO – DIECEZJALNE DOŻYNKI WOJ POMORSKIEGO grafika
2011-09-19

XIV KASZUBSKA JESIEŃ ROLNICZA I SAMORZĄDOWO – DIECEZJALNE DOŻYNKI WOJ POMORSKIEGO

CZYNNY UDZIAŁ WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO W SAMORZĄDOWO – DIECEZJALNYCH DOŻYNKACH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO oraz XIV KASZUBSKIEJ JESIENI ROLNICZEJ
„1 Święto Sielawy” we Wdzydzach na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. grafika
2011-08-29

„1 Święto Sielawy” we Wdzydzach na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Święto zostało zorganizowane w partnerstwie przez Lokalną Grupę Rybacką „Mòrénka” z Gminą Kościerzyna. Organizatorzy poprosili Wdzydzki Park o czynny udział w przedsięwzięciu poprzez przedstawienie informacji o obszarze chronionym jakim jest Park oraz pr
Wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska grafika
2011-08-29

Wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska

Różnorodność Biologiczna Lasów – pod takim hasłem Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów i Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
Wakacyjne zajęcia z nietoperzami grafika
2011-08-08

Wakacyjne zajęcia z nietoperzami

W miesiącu lipcu i sierpniu odbyły się organizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy wakacyjne zajęcia pt.: „Nocni łowcy, czyli tajemniczy świat nietoperzy”.
Wydawnictwa Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na Kościerskich Targach Książki grafika
2011-07-18

Wydawnictwa Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na Kościerskich Targach Książki

15 lipca bieżącego roku po raz XII na rynku w Kościerzynie odbyły się Targi Książki. Prezentowali się autorzy książek, wydawcy literatury o regionie kaszubskim. Pracownicy Wdzydzkiego Parku przedstawili wydane przez Park publikacje
Nocne zajęcia z nietoperzami – ZAPROSZENIE grafika
2011-07-04

Nocne zajęcia z nietoperzami – ZAPROSZENIE

W dniu 12 lipca 2011 r. i 5 sierpnia 2011r. w godzinach wieczornych między 21:00 a 23:00 odbędą się zajęcia terenowe pt. "Nocni łowcy – czyli niesamowite życie nietoperzy". Wycieczka organizowana jest przez Wdzydzki Park Krajobrazowy.
Inwentaryzacja chiropterofauny jeziora Wdzydze. grafika
2011-07-02

Inwentaryzacja chiropterofauny jeziora Wdzydze.

Od maja trwają prace inwentaryzacyjne nietoperzy jeziora Wdzydze, które mają na celu wnikliwe poznanie chiropterofauny związanej z dużymi otwartymi zbiornikami wodnymi oraz poznanie miejsc żerowisk.
IV Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne grafika
2011-06-27

IV Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne

Tegoroczne Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne zrealizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, pt. „Przyroda z bliska – wodny świat”, były szczególnie interesujące, gdyż odbywały się na drugiej co do wielkości wyspie jeziornej w Polsce - Ostrów Wielki