Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Czynna ochrona na wyspie Sidły grafika
2017-10-12

Czynna ochrona na wyspie Sidły

Wyspa Sidły to obszar niespełna 4 ha głównie zajmowany przez wilgotną łąkę otoczoną trzcinowiskiem i szuwarami. Układ wyspy stwarza idealne warunki zarówno dla roślin terenów wilgotnych jak i ptaków wodno-błotnych.

 

Wdzydzki Park Krajobrazowy na obchodach dni otwartych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego grafika
2017-10-02

Wdzydzki Park Krajobrazowy na obchodach dni otwartych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

W dniu 29 września 2017 roku Wdzydzki Park Krajobrazowy uczestniczył w festynie edukacyjnym w ramach obchodu dni otwartych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

 

XX Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu grafika
2017-09-21

XX Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

W dniach 16-17 września 2017 roku, pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wzięli udział w XX Kaszubskiej Jesieni Rolniczej w Lubaniu połączonej z Dożynkami Diecezji Pelplińskiej.

 

Zakończenie wakacji na półwyspie Lipa we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. grafika
2017-09-07

Zakończenie wakacji na półwyspie Lipa we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.

W ostatni weekend wakacji 2 września,  pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego we współpracy z LOT-Serce Kaszub uczestniczyli w  „Regatach o srebrną szeklę Przystani Lipa” – największej imprezie żeglarskiej w powiecie kościerskim.

 

Burza i wichura we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2017-08-30

Burza i wichura we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Nawałnica, która przeszła nad Pomorzem w nocy z piątku na sobotę, 11 sierpnia 2017 na 12 sierpnia 2017, spowodowała na Pomorzu ogromne straty. Wichura nie ominęła  obszaru Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

 

Posprzątaliśmy rzeki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego grafika
2017-08-29

Posprzątaliśmy rzeki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

W miniony piątek tj. 25 sierpnia razem posprzątaliśmy koryto rzeki Wdy i Trzebiochy.

 

Dzień raka szlachetnego we Wdzydzach grafika
2017-08-08

Dzień raka szlachetnego we Wdzydzach

Wdzydzki Park Krajobrazowy wraz z Gminą Kościerzyna i Lokalną Organizacją Turystyczną „Serce Kaszub” w minioną sobotę tj. 5 sierpnia we Wdzydzach zorganizowali Dzień raka szlachetnego połączony ze Świętem sielawy.

 

Budowa czatowni we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2017-07-31

Budowa czatowni we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Od dłuższego czasu we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym zanosiliśmy się z zamiarem wybudowania stacjonarnej czatowni obserwacyjnej. Miała ona służyć prowadzeniu obserwacji przyrodniczych, gatunków szczególnie płochliwych.
Inwentaryzacja jezior lobeliowych na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego grafika
2017-07-24

Inwentaryzacja jezior lobeliowych na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego występują unikatowe jeziora zwane lobeliowymi, w których występuje podlegająca ścisłej ochronie oraz zagrożona wyginięciem (wpisana do Polskiej Czerwone  Księgi  Roślin)  roślina lobelia jeziorna Lobelia dortmanna.

 

Wdzydzki Park Krajobrazowy zaprasza do poznawania przyrody i krajobrazu na turystyczne szlaki grafika
2017-06-28

Wdzydzki Park Krajobrazowy zaprasza do poznawania przyrody i krajobrazu na turystyczne szlaki

Zapraszamy do odkrywania walorów Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i skorzystania z wytyczonej i odnowionej przez nas infrastruktury turystycznej.

 

Dzień Dziecka w Bramie Wyżynnej grafika
2017-06-06

Dzień Dziecka w Bramie Wyżynnej

1 czerwca pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego we współpracy z LOT-Serce Kaszub uczestniczyli w Dniu Dziecka zorganizowanym w Bramie Wyżynnej w Gdańsku.
Tablice informacyjne dla turystów odwiedzających Wdzydzki Park Krajobrazowy grafika
2017-06-05

Tablice informacyjne dla turystów odwiedzających Wdzydzki Park Krajobrazowy

         Czyste środowisko, ogromne bogactwo przyrodnicze oraz różnorodne krajobrazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego zachęcają do wypoczynku na naszym obszarze. Z każdym rokiem obserwujemy zwiększający się ruch turystyczny. Nic dziwnego „piękno natury Parku w Twoim zasięgu”, ale z zasadami racjonalnego korzystania.