Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Ferie, ferie i po feriach. grafika
2017-01-31

Ferie, ferie i po feriach....

Jak co roku podczas ferii, szkoły z powiatu kościerskiego mogły skorzystać z oferty zajęć przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Wdzydzkiego PK.

 

Monitoring zimujących ptaków wodnych na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego grafika
2017-01-26

Monitoring zimujących ptaków wodnych na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

W styczniu 2017 roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego po raz kolejny  przeprowadzili monitoring zimujących ptaków wodnych na wybranych zbiornikach oraz  odcinkach rzek.

 

Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie - marką promocyjną obszaru grafika
2017-01-25

Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie - marką promocyjną obszaru

W dniu 19 stycznia br., we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym odbyło się spotkanie uczestników Grupy Roboczej Nr 2. Gości powitał pan Henryk Ossowski  Wicestarosta Powiatu Kościerskiego.

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym grafika
2017-01-10

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Nawiązując do corocznej tradycji zapraszamy na „Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym”

 

Wdzydzki Park Krajobrazowy grafika
2017-01-02

Wdzydzki Park Krajobrazowy

Rok 2016 we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym upłynął nam bardzo szybko i nic dziwnego skoro tematem przewodnim były rzeki.

 

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - etap parkowy grafika
2016-12-09

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - etap parkowy

9 grudnia w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie, odbył się parkowy etap ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

Zapraszamy do korzystania z odnowionych szlaków turystycznych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego grafika
2016-11-09

Zapraszamy do korzystania z odnowionych szlaków turystycznych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego


 Na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wyznaczono i wyposażono w infrastrukturę 12 szlaków turystycznych, w tym 8 rowerowych i 6 pieszych. Działania te służą poznaniu przyrody, krajobrazu, wartości kulturowych oraz rekreacyjnych parku. Łączna długość szlaków rowerowych i  pieszych to 210 km, w tym ścieżki rowerowe 181 km, piesze – 29 km.

XIX Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu grafika
2016-09-20

XIX Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

 W dniach 17 – 18 września bieżącego roku., pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wzięli udział w XIX Kaszubskiej Jesieni Rolniczej w Lubaniu

II Rodzinny Rajd Rowerowy grafika
2016-08-30

II Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 27 sierpnia odbyła się druga edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego, którego organizatorami byli w tym roku obok Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Lokalnej Organizacji Turystycznej i Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Nietoperze 2016 grafika
2016-08-04

Nietoperze 2016

W 97% zmonitorowanych schronów dla nietoperzy stwierdziliśmy ślady obecności tych ssaków.

 

Badanie stanu ekologicznego rzek Wdy i Trzebiochy w granicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w oparciu o metodykę  i klasyfikację Ramowej Dyrektywy Wodnej grafika
2016-07-26

Badanie stanu ekologicznego rzek Wdy i Trzebiochy w granicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w oparciu o metodykę i klasyfikację Ramowej Dyrektywy Wodnej

W dniach 18-21 lipca br. roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wraz z zespołem z Uniwersytetu Szczecińskiego, wykonali prace polegające na badaniu stanu ekologicznego rzek Wdy i Trzebiochy w oparciu o metodykę i klasyfikację Ramowej Derektywy Wodnej.

 

Wdzydzki Park Krajobrazowy na XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach grafika
2016-07-05

Wdzydzki Park Krajobrazowy na XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach

W dniu 2 lipca 2016 na terenie Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym, odbył się XVIII Światowy Zjazd Kaszubów we Wdzydzach