Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - etap parkowy grafika
2016-12-09

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - etap parkowy

9 grudnia w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie, odbył się parkowy etap ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

Zapraszamy do korzystania z odnowionych szlaków turystycznych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego grafika
2016-11-09

Zapraszamy do korzystania z odnowionych szlaków turystycznych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego


 Na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wyznaczono i wyposażono w infrastrukturę 12 szlaków turystycznych, w tym 8 rowerowych i 6 pieszych. Działania te służą poznaniu przyrody, krajobrazu, wartości kulturowych oraz rekreacyjnych parku. Łączna długość szlaków rowerowych i  pieszych to 210 km, w tym ścieżki rowerowe 181 km, piesze – 29 km.

XIX Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu grafika
2016-09-20

XIX Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

 W dniach 17 – 18 września bieżącego roku., pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wzięli udział w XIX Kaszubskiej Jesieni Rolniczej w Lubaniu

II Rodzinny Rajd Rowerowy grafika
2016-08-30

II Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 27 sierpnia odbyła się druga edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego, którego organizatorami byli w tym roku obok Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Lokalnej Organizacji Turystycznej i Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Nietoperze 2016 grafika
2016-08-04

Nietoperze 2016

W 97% zmonitorowanych schronów dla nietoperzy stwierdziliśmy ślady obecności tych ssaków.

 

Badanie stanu ekologicznego rzek Wdy i Trzebiochy w granicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w oparciu o metodykę  i klasyfikację Ramowej Dyrektywy Wodnej grafika
2016-07-26

Badanie stanu ekologicznego rzek Wdy i Trzebiochy w granicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w oparciu o metodykę i klasyfikację Ramowej Dyrektywy Wodnej

W dniach 18-21 lipca br. roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wraz z zespołem z Uniwersytetu Szczecińskiego, wykonali prace polegające na badaniu stanu ekologicznego rzek Wdy i Trzebiochy w oparciu o metodykę i klasyfikację Ramowej Derektywy Wodnej.

 

Wdzydzki Park Krajobrazowy na XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach grafika
2016-07-05

Wdzydzki Park Krajobrazowy na XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach

W dniu 2 lipca 2016 na terenie Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym, odbył się XVIII Światowy Zjazd Kaszubów we Wdzydzach

 

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2016-06-24

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W dniach 17- 18 czerwca we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym przeprowadzona została naukowo-edukacyjna akcja pn.: „BioBlitz – w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy”.
ZAPRASZENIE NA PRZYRODNICZY PIKNIK DO WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO grafika
2016-05-31

ZAPRASZENIE NA PRZYRODNICZY PIKNIK DO WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Wdzydzki Park Krajobrazowy, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych i Gmina Kościerzyna zaprasza na przyrodniczy piknik „BioBlitz – w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy”

 

Noc w Muzeum we Wdzydzach grafika
2016-05-23

Noc w Muzeum we Wdzydzach

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach to wyjątkowe miejsce, gdzie historia, splata się z kulturą i przyrodą Kaszub.

 

Polecamy uwadze! grafika
2016-05-18

Polecamy uwadze!

"Bioróznorodność- poznaj by zachować"