Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2012-06-04

XXI Pomorskie Targi Rolno - Przemysłowe

W dniach 2-3 czerwca w Lubaniu odbyły się już XXI Pomorskie Targi Rolno - Przemysłowe, w których udział wzięli pracownicy Wdzydzkiego Paku Krajobrazowego w Kościerzynie.
2012-05-31

Poznajemy formy krajobrazów - V rajd rowerowy

W dniu 29 maja odbył się rowerowy rajd zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy pod hasłem "Rok krajobrazów Pomorza".
2012-05-09

„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny

W dniu 1 maja w Nowym Barkoczynie koło Kościerzyny odbył się rodzinny piknik edukacyjny pod nazwą ”Nasz las nasze środowisko”.
2012-05-09

Badania radiotelemetryczne na terenie Borów Tucholskich.

W długi majowy weekend, czyli w dniach od 28 kwietnia do 6 maja na terenie Wdzydzkiego i Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbyły się badania chiropterologiczne z zastosowaniem radiotelemetrii.
2012-04-18

KONKURSY

Wdzydzki Park Krajobrazowy zaprasza do udziału w konkursach ekologiczno-przyrodniczym i krajobrazowym.
2012-04-04

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Schodnie

Jak co roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie zaprosili szkoły powiatu kościerskiego do udziału w Wiosennych Warsztatach Przyrodniczych organizowanych z okazji nadejścia wiosny.
2012-02-15

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Dla dzieci i młodzieży korzystającej ze szkolnych zimowisk Wdzydzki Park Krajobrazowy, jak co roku przygotował zajęcia przyrodnicze w izbie edukacyjnej.
2012-01-11

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – etap III konkursu rozstrzygnięty

10 stycznia 2011 roku już po raz jedenasty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
2012-01-02

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym – zaproszenie

W tym roku w okresie ferii zimowych chcielibyśmy zaprosić wszystkich; tych dużych i tych małych, przyjezdnych i mieszkańców naszego regionu do udziału w spotkaniu i terenowych obserwacjach przyrodniczych zorganizowanych przez pracowników Wdzydzkiego Parku
2011-12-19

Inwentaryzacja gniazd tarłowych troci jeziorowej na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Na przełomie listopada i grudnia 2011 roku we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym przeprowadzono inwentaryzację gniazd tarłowych troci jeziorowej.
2011-12-12

Konkurs – „Znam i chronię ptaki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”

Znam i chronię ptaki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego” – pod takim hasłem 2 grudnia 2011 roku już po raz drugi zorganizowano konkurs wiedzy ornitologicznej.
2011-11-07

Konkurs fotograficzny „Wdzydzki Park Krajobrazowy w obiektywie” - rozstrzygnięcie

Woda, lasy, piękno przyrody i krajobrazu to elementy, które stały się natchnieniem dla uczestników konkursu fotograficznego „Wdzydzki Park Krajobrazowy w obiektywie”.
2011-09-26

„Grzybobranie” z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

W piątek, 23 września 2011 r., już po raz kolejny dzieci i młodzież ze szkół powiatu kościerskiego uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych „Grzybobranie”, które odbyły się w Zielonej Szkole w Schodnie.
2011-09-19

XIV KASZUBSKA JESIEŃ ROLNICZA I SAMORZĄDOWO – DIECEZJALNE DOŻYNKI WOJ POMORSKIEGO

CZYNNY UDZIAŁ WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO W SAMORZĄDOWO – DIECEZJALNYCH DOŻYNKACH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO oraz XIV KASZUBSKIEJ JESIENI ROLNICZEJ
2011-08-29

„1 Święto Sielawy” we Wdzydzach na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Święto zostało zorganizowane w partnerstwie przez Lokalną Grupę Rybacką „Mòrénka” z Gminą Kościerzyna. Organizatorzy poprosili Wdzydzki Park o czynny udział w przedsięwzięciu poprzez przedstawienie informacji o obszarze chronionym jakim jest Park oraz pr
2011-08-29

Wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska

Różnorodność Biologiczna Lasów – pod takim hasłem Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów i Światowego Dnia Ochrony Środowiska.