Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

II Święto Sielawy grafika
2012-08-14

II Święto Sielawy

W sobotę 11 sierpnia 2012r odbyła się druga edycja Święta Sielawy zorganizowana przez Urząd Gminy Kościerzyna i Stowarzyszenie LGR Morenka, przy udziale Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
Warsztaty chiropterologiczne - „Nietoperze Pomorza Gdańskiego – bogactwo gatunkowe, ekologia, zagrożenia i metody ochrony” grafika
2012-08-03

Warsztaty chiropterologiczne - „Nietoperze Pomorza Gdańskiego – bogactwo gatunkowe, ekologia, zagrożenia i metody ochrony”

W dniach 30 – 31 lipca dla osób i instytucji zajmujących się ochroną przyrody i środowiska, Wdzydzki Park Krajobrazowy zorganizował warsztaty chiropterologiczne.
„Dzień Samorządowca” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2012-07-23

„Dzień Samorządowca” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W dniu 20 lipca z okazji „Dnia Samorządowca” Wdzydzki Park Krajobrazowy zorganizował zajęcia terenowe dla przedstawicieli samorządowców i Nadleśnictw z terenu powiatu kościerskiego.
XIII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „COSTERINA 2012” grafika
2012-07-16

XIII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „COSTERINA 2012”

W piątek, 13 lipca na kościerskim Rynku odbyły się XIII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2012”. Głównym organizatorem imprezy jest Biblioteka Miejska w Kościerzynie.
Inwentaryzacja budek lęgowych dla gągoła (Bucephala clangula) we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2012-07-16

Inwentaryzacja budek lęgowych dla gągoła (Bucephala clangula) we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Od kwietnia do czerwca na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbyła się kontrola budek lęgowych dla gągoła. Teren badań obejmował kompleks Jezior Wdzydzkich oraz jeziora: Schodno, Lipno i Słupinko.
Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne grafika
2012-06-29

Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne

W dniu 25 czerwca w ramach obchodów Roku Krajobrazów Pomorza odbyły się Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne pod nazwą „Polodowcowe krajobrazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”.
XXI Pomorskie Targi Rolno - Przemysłowe grafika
2012-06-04

XXI Pomorskie Targi Rolno - Przemysłowe

W dniach 2-3 czerwca w Lubaniu odbyły się już XXI Pomorskie Targi Rolno - Przemysłowe, w których udział wzięli pracownicy Wdzydzkiego Paku Krajobrazowego w Kościerzynie.
Poznajemy formy krajobrazów - V rajd rowerowy grafika
2012-05-31

Poznajemy formy krajobrazów - V rajd rowerowy

W dniu 29 maja odbył się rowerowy rajd zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy pod hasłem "Rok krajobrazów Pomorza".
„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny grafika
2012-05-09

„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny

W dniu 1 maja w Nowym Barkoczynie koło Kościerzyny odbył się rodzinny piknik edukacyjny pod nazwą ”Nasz las nasze środowisko”.
Badania radiotelemetryczne na terenie Borów Tucholskich. grafika
2012-05-09

Badania radiotelemetryczne na terenie Borów Tucholskich.

W długi majowy weekend, czyli w dniach od 28 kwietnia do 6 maja na terenie Wdzydzkiego i Zaborskiego Parku Krajobrazowego odbyły się badania chiropterologiczne z zastosowaniem radiotelemetrii.
2012-04-18

KONKURSY

Wdzydzki Park Krajobrazowy zaprasza do udziału w konkursach ekologiczno-przyrodniczym i krajobrazowym.
Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Schodnie grafika
2012-04-04

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Schodnie

Jak co roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie zaprosili szkoły powiatu kościerskiego do udziału w Wiosennych Warsztatach Przyrodniczych organizowanych z okazji nadejścia wiosny.
Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym grafika
2012-02-15

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Dla dzieci i młodzieży korzystającej ze szkolnych zimowisk Wdzydzki Park Krajobrazowy, jak co roku przygotował zajęcia przyrodnicze w izbie edukacyjnej.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – etap III konkursu rozstrzygnięty grafika
2012-01-11

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – etap III konkursu rozstrzygnięty

10 stycznia 2011 roku już po raz jedenasty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym – zaproszenie grafika
2012-01-02

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym – zaproszenie

W tym roku w okresie ferii zimowych chcielibyśmy zaprosić wszystkich; tych dużych i tych małych, przyjezdnych i mieszkańców naszego regionu do udziału w spotkaniu i terenowych obserwacjach przyrodniczych zorganizowanych przez pracowników Wdzydzkiego Parku