Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Data: 10-01-2017

Nawiązując do corocznej tradycji zapraszamy na „Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym”. W tym razem grupy zorganizowane, które odwiedzą nas w siedzibie Parku (po wcześniejszym zgłoszeniu), bliżej poznają przyrodnicze aspekty obszaru WPK. A że ferie to właściwie czas wolny od nauki to tym razem uczestnikom proponujemy solidną porcję wiedzy w formie zabawy. Będą gry, zagadki, zadania oraz niespodzianki. Jak wspominaliśmy we wcześniejszym artykule, w 2017 szczególną uwagę skupimy na naszych wodach - głównie jeziorach, co postaramy się również podkreślić podczas ferii.

Natomiast wszystkich, którzy nie stanowią grupy zorganizowanej, a chcieliby poznać zimowe aspekty kaszubskiej przyrody zapraszamy w dniu 20 i 27 stycznia (godz. 10:00-13:00), w przepiękne zakątki kościerskiej „Strzelnicy”, na „Spotkania z przyrodą”.  Odpowiadając na zaproszenie Kościerskiego Domu Kultury wraz z pracownikami Zielonej Szkoły w Schodnie zabierzemy uczestników na terenowe zajęcia, aby odkryć tajemnice przyrody.  I tak:

- poznamy drzewa i ich dzieje, dowiemy się, dlaczego jedne zrzucają liście na zimę a inne nie? Jak rozpoznawać drzewa w różnych porach roku? - „Drzewa świadkowie kaszubskiej historii”

- podążymy śladami zwierząt i odpowiemy na pytanie, dlaczego borsuk zimą śpi, a wiewiórka zbiera zapasy na zimę? Jak zwierzęta radzą sobie w tym okresie i czy im pomagać? - „Zimowe zwyczaje zwierząt”

- nauczymy rozpoznawać i podpatrywać ptaki, podpowiemy jak pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę, tak, aby im nie zaszkodzić?   - „Kościerskie ptaki zimą”  

Nie zabraknie też gier, zabaw i zajęć plastycznych.  A że większość czasu spędzimy na łonie natury, przypominamy o odpowiednim ubraniu, dostosowanym do aktualnych warunków atmosferycznych. Aby z całą pewnością zapewnić sobie miejsce na zajęciach, o ile to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Kościerskim Domem Kultury (tel.58 686 23 63).

 

Zadania z zakresu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej realizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy finansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Grafika 1: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 2: Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym