Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

INFORMATOR PRZYRODNICZO – TURYSTYCZNY O WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM grafika
2011-01-18

INFORMATOR PRZYRODNICZO – TURYSTYCZNY O WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Kolejna publikacja wydana przez Wdzydzki Park Krajobrazowy ma na celu przekazanie informacji, które mogą być przydatne podczas poznawania obszaru, jak również planowaniu i realizacji wypoczynku na terenie Parku.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – konkurs grafika
2011-01-14

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – konkurs

13 stycznia 2011 roku już po raz dziesiąty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
2011-01-04

Testowa akltualność

dsadf adsf dsgf ef dasd asd fds
Znam i chronię ptaki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego grafika
2010-11-25

Znam i chronię ptaki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Integralna częścią ochrony przyrody jest jednoczesna edukacja społeczeństwa. Dlatego też w ramach akcji edukacyjnej „Mieszkamy we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym” w tym roku przeprowadziliśmy warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży dotyczące życia ptaków
Targi w Lubaniu grafika
2010-10-01

Targi w Lubaniu

W weekend 18–19 września 2010r. w Lubaniu koło Kościerzyny odbyła się już XIX Kaszubska Jesień Rolnicza połączona z Samorządowo - Diecezjalnymi Dożynkami Województwa Pomorskiego.
Grzybobranie 2010 grafika
2010-09-29

Grzybobranie 2010

W poniedziałek, 27 września 2010 r., już po raz kolejny dzieci i młodzież ze szkół powiatu kościerskiego uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych „Grzybobranie”, które odbyły się w Zielonej Szkole w Schodnie.
2010-09-28

Nietypowa lekcja różnorodności biologicznej – wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Kilkanaście tysięcy osób poprzez udział w konkursie ,,Nietypowa lekcja różnorodności biologicznej”, ogłoszonym wiosną tego roku przez Ministerstwo Środowiska, włączyło się w obchody Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej.
Leśny Festyn Edukacyjny „Zwiedzaj swój las” w Sopocie grafika
2010-09-13

Leśny Festyn Edukacyjny „Zwiedzaj swój las” w Sopocie

W dniu 11 września 2010 już po raz trzeci uczestniczyliśmy w Leśnym Festynie Rekreacyjnym w Sopocie zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku.
Pierwsze stwierdzenie karlika drobnego Pipistrellus pygmaeus na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. grafika
2010-08-30

Pierwsze stwierdzenie karlika drobnego Pipistrellus pygmaeus na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wraz z Akademickim Kołem Chiropterologicznym PTOP „Salamandra” w Gdańsku podczas jednej z interwencji, które miały miejsce terenie WPK zinwentaryzowali mieszaną kolonię rozrodczą karlików.
Na ratunek ptakom we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2010-08-30

Na ratunek ptakom we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Pod koniec czerwca br. otrzymaliśmy informacje, iż na terenie Parku podczas spaceru dzieci znalazły w lesie jakieś duże pisklę, które zabrały ze sobą.
Targi „Costerina” 2010 grafika
2010-08-18

Targi „Costerina” 2010

Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej co roku przyciągają do Kościerzyny miłośników dobrej literatury z całego Pomorza .
NOWA WIEŻA WIDOKOWA I WIATA EDUKACYJNA WE WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM grafika
2010-07-26

NOWA WIEŻA WIDOKOWA I WIATA EDUKACYJNA WE WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Długo czekały Wdzydze żeby pokazać swoje piękno. Stało się to dzięki zbudowanej i oddanej do użytku 25 czerwca br., wieży widokowej i wiacie edukacyjnej.