Punkty widokowe

By stworzyć optymalne warunki do podziwiania pięknych widoków zagospodarowano pięć punktów widokowych, w tym cztery przy pieszych i rowerowych szlakach turystycznych:

  • Kompleks Jezior Wyrówno, Osty, Bielawy – widoki na jeziora można podziwiać z niezagospodarowanego punktu widokowego. Tereny rolnicze eksponują zróżnicowane ukształtowanie terenu.
  • Jezioro Lipno - wraz z platformą widokową do obserwacji ptactwa wodnego.  Widok rozpościera się na bór bagienny. W okolicy znajduje się torfowisko wysokie „Wielkie Błota” i małe jeziorko dystroficzne Lipionko.
  • Jezioro Wdzydze – tarasy widokowe we Wdzydzach Tucholskich i koło Przytarni; dodatkowo dwa niezagospodarowane tarasy widokowe w okolicach miejscowości Kliczkowy, z których można podziwiać panoramę jeziora Wdzydze i jego wysp od strony południowego krańca jeziora – tzw. Kniei.
  • Jezioro Schodno – punkt z platformą obserwacyjną, z której można obserwować ptactwo wodne. Rozpościera się widok na jezioro, które jest częścią szlaku kajakowego rzeką Wdą. Zimą można spotkać tam łabędzie krzykliwe, nurogęsi, łyski. Natomiast w okresie lęgowym perkozy dwuczube i gągoły.
Wdzydze Tucholskie
Schodno
Lipno
Przytarnia