Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

„Znam i chronię ptaki WPK” – rozstrzygnięcie konkursu grafika
2012-11-30

„Znam i chronię ptaki WPK” – rozstrzygnięcie konkursu

W poniedziałek 26 listopada już po raz trzeci w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył finał konkursu z wiedzy ornitologicznej.
Laureaci konkursu "Formy ochrony przyrody" w Słowińskim Parku Narodowym grafika
2012-10-23

Laureaci konkursu "Formy ochrony przyrody" w Słowińskim Parku Narodowym

W dniu 18 października laureaci konkursu – klasa Va z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach, wraz z wychowawcą Panią Jadwigą Szyszką, zapoznali się z przyrodą Słowińskiego Parku Narodowego.
„Grzybobranie” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2012-10-04

„Grzybobranie” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W piątek, 28 września 20121 r., dzieci i młodzież ze szkół powiatu kościerskiego uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych, przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie pn. „Grzybobranie”.
Na ścieżkach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego – warsztaty i konkurs grafika
2012-10-03

Na ścieżkach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego – warsztaty i konkurs

W dniu 26 września 2012 roku we Wdzydzach Kiszewskich dla nauczycieli i osób zainteresowanych edukacją przyrodniczą odbyły się warsztaty terenowe pokazujące możliwości atrakcyjnego przekazywania wiedzy przyrodniczej.
XV Kaszubska Jesień Rolnicza grafika
2012-09-19

XV Kaszubska Jesień Rolnicza

W dniach 15-16 września 2010r w Lubaniu podczas Samorządowo-Diecezjalnych Dożynek Województwa Pomorskiego oraz XV Kaszubskiej Jesieni Rolniczej pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego promowali jego działalność.
2012-09-10

„Na ścieżkach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego” - warsztaty

Wdzydzki Park Krajobrazowy ma przyjemność zaprosić nauczycieli nauczania zintegrowanego i przedmiotów przyrodniczych oraz osoby zainteresowane edukacją przyrodniczą do udziału w warsztatach „Na ścieżkach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”.
II Święto Sielawy grafika
2012-08-14

II Święto Sielawy

W sobotę 11 sierpnia 2012r odbyła się druga edycja Święta Sielawy zorganizowana przez Urząd Gminy Kościerzyna i Stowarzyszenie LGR Morenka, przy udziale Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
Warsztaty chiropterologiczne - „Nietoperze Pomorza Gdańskiego – bogactwo gatunkowe, ekologia, zagrożenia i metody ochrony” grafika
2012-08-03

Warsztaty chiropterologiczne - „Nietoperze Pomorza Gdańskiego – bogactwo gatunkowe, ekologia, zagrożenia i metody ochrony”

W dniach 30 – 31 lipca dla osób i instytucji zajmujących się ochroną przyrody i środowiska, Wdzydzki Park Krajobrazowy zorganizował warsztaty chiropterologiczne.
„Dzień Samorządowca” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2012-07-23

„Dzień Samorządowca” we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W dniu 20 lipca z okazji „Dnia Samorządowca” Wdzydzki Park Krajobrazowy zorganizował zajęcia terenowe dla przedstawicieli samorządowców i Nadleśnictw z terenu powiatu kościerskiego.
XIII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „COSTERINA 2012” grafika
2012-07-16

XIII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „COSTERINA 2012”

W piątek, 13 lipca na kościerskim Rynku odbyły się XIII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2012”. Głównym organizatorem imprezy jest Biblioteka Miejska w Kościerzynie.
Inwentaryzacja budek lęgowych dla gągoła (Bucephala clangula) we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2012-07-16

Inwentaryzacja budek lęgowych dla gągoła (Bucephala clangula) we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Od kwietnia do czerwca na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbyła się kontrola budek lęgowych dla gągoła. Teren badań obejmował kompleks Jezior Wdzydzkich oraz jeziora: Schodno, Lipno i Słupinko.
Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne grafika
2012-06-29

Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne

W dniu 25 czerwca w ramach obchodów Roku Krajobrazów Pomorza odbyły się Wdzydzkie Warsztaty Ekologiczne pod nazwą „Polodowcowe krajobrazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”.
XXI Pomorskie Targi Rolno - Przemysłowe grafika
2012-06-04

XXI Pomorskie Targi Rolno - Przemysłowe

W dniach 2-3 czerwca w Lubaniu odbyły się już XXI Pomorskie Targi Rolno - Przemysłowe, w których udział wzięli pracownicy Wdzydzkiego Paku Krajobrazowego w Kościerzynie.
Poznajemy formy krajobrazów - V rajd rowerowy grafika
2012-05-31

Poznajemy formy krajobrazów - V rajd rowerowy

W dniu 29 maja odbył się rowerowy rajd zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy pod hasłem "Rok krajobrazów Pomorza".
„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny grafika
2012-05-09

„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny

W dniu 1 maja w Nowym Barkoczynie koło Kościerzyny odbył się rodzinny piknik edukacyjny pod nazwą ”Nasz las nasze środowisko”.