Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Data: 28-03-2019

Marzec w edukacji upłyną nam pracowicie. Spotkaliśmy się z seniorami oraz dziećmi i młodzieżą szkolną przeprowadzając szereg zajęć na temat lasów Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz gospodarki odpadami. Tradycyjnie oprócz solidnej porcji wiedzy nie zabrakło i dobrej zabawy.  Korzystając z okazji zapraszamy do współpracy i zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną (więcej).  

Poza tym byliśmy w na nowo otwartym Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, gdzie uczestniczyliśmy w akcji „Na tropie wiosny”, opowiadając uczestnikom zajęć m.in. o wiosennych migracjach płazów. Jak zawsze było miło, sympatycznie i wesoło, więc polecamy się na przyszłość.

Szukając wiosny 21 marca, we współpracy z Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Pierwszy Dzień Wiosny” i wraz z uczniami SP nr 4 staraliśmy się ją odnaleźć w okolicznych lasach.

W marcu uczestniczyliśmy również w wojewódzkim etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. I tutaj chcielibyśmy serdecznie podziękować i pogratulować naszej drużynie i jej opiekunowi z Zespołu Szkół w Lipuszu, za zajęcie zaszczytnego 3 miejsca.

Dziękujemy również wszystkim, którzy uczestniczyli w pierwszym w tym roku organizowanym przez nas spotkaniu Wdzydzkiego Koła Przyrodników, podczas którego mowa była o zapylaczach. Było bardzo słodko......  Kolejne spotkanie już w maju i tym razem postaramy się wam dostarczyć dużo wiedzy przyrodniczej oraz pozytywnych emocji.

Zadania z zakresu edukacji ekologicznej realizowane są dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Grafika 1: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 2: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 3: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 4: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 5: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 6: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 7: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 8: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 9: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
Grafika 10: Edukacyjny marzec we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym