Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2016-07-05

Wdzydzki Park Krajobrazowy na XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach

W dniu 2 lipca 2016 na terenie Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym, odbył się XVIII Światowy Zjazd Kaszubów we Wdzydzach

 

2016-06-24

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W dniach 17- 18 czerwca we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym przeprowadzona została naukowo-edukacyjna akcja pn.: „BioBlitz – w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy”.
2016-05-31

ZAPRASZENIE NA PRZYRODNICZY PIKNIK DO WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Wdzydzki Park Krajobrazowy, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych i Gmina Kościerzyna zaprasza na przyrodniczy piknik „BioBlitz – w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy”

 

2016-05-23

Noc w Muzeum we Wdzydzach

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach to wyjątkowe miejsce, gdzie historia, splata się z kulturą i przyrodą Kaszub.

 

2016-05-18

Polecamy uwadze!

"Bioróznorodność- poznaj by zachować"

 

2016-04-13

Przy pomocy WPK powstały nowe publikacje promujące region

Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub", przy współpracy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, wydała trzy nowe publikacje: "Poradnik grzybiarza", "Rekreacja przyrodnicza na kaszubskiej wsi" oraz "Z wędką na Kaszuby!".

 

2016-02-09

Infrastruktura turystyczna na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

 W ramach realizacji zadań związanych z popularyzacją i promocją wartości Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego pracownicy wykonali tablicę informacyjną z mapą Parku.

2016-01-11

Bóbr europejski – gatunek konfliktowy

 W ostatnich latach można zaobserwować znaczny wzrost populacji bobra europejskiego na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, co wiąże się z nasileniem szkód powodowanych przez te zwierzęta.

2015-12-14

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowy Polski – etap parkowy rozstrzygnięty.

11 grudnia w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się parkowy etap ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

2015-10-30

Wyróżnienie dla Wdzydzkiego PK i Zielonej Szkoły w Schodnie

Mamy niecodzienną przyjemność podzielić się z Wami jakże radosną dla nas informacją.

 

2015-10-28

Nasadzenia olszy czarnej wzdłuż brzegów rzeki Wdy na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

 W październiu br. pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego realizując zadanie z zakresu czynnej ochrony przyrody wykonali nasadzenia olszy czarnej w pasie nadbrzeżnym rzeki Wdy.