Wakacje z Parkiem – podsumowanie

Data: 28-08-2018

W miesiącach wakacyjnych pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowe zorganizowali spotkania tematyczne. Czas najwyższy na małe podsumowanie.  

W lipcu ze swoim stoiskiem informacyjno-edukacyjnym byliśmy we Wdzydzach pod wieżą widokową. Odwiedzający często pytali o turystyczne wykorzystanie terenu chronionego, jakim jest Park oraz o ciekawostki z życia Parku. Ponad to przekazywaliśmy informacje o różnorodności siedlisk WPK i potrzebie ochronny cennych elementów przyrodniczych. Dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi cieszyła się nasza wielkoformatowa gra przyrodnicza.

Dla urozmaicenia w sierpniu odbyły się zajęcia terenowe. W ubiegły piątkowy wieczór w Borsku, nad jeziorem Wdzydze szukaliśmy nietoperzy i pomimo, iż pogoda nie rozpieszczała, przybyłym udało się usłyszeć zwierza. Z pogodą bywa różnie, bo podczas zajęć o torfowiskach ich pochodzeniu i znaczeniu było wręcz pięknie. Frekwencja dopisała na tyle, że zamiast jednych zajęć zrobiliśmy dwa.  Uczestnicy mogli naocznie przekonać się o roli mokradeł w środowisku a także nauczyć się rozpoznawania podstawowych roślin występujących na torfowisku przejściowym i wysokim.

Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy za rok. Akcja została zrealizowana dzięki finansowemu wsparciu WFOŚiGW w Gdańsku.

 

Gołuń - poznajemy tajemnice torfowisk
Gołuń - torfowisko na bosaka
Borsk - w oczekiwaniu na uczestników i nietoperze