Obchody 90-lecia Lasów Państwowych w Kościerzynie

Data: 23-07-2014

W dniu 19 lipca na kościerskim rynku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Nadleśnictwo Kościerzyna z okazji obchodów 90 – lecia Lasów Państwowych.

Przygotowano ekspozycje miedzy innymi w postaci banerów, budek lęgowych dla ptaków, gier planszowych „Leśne nisze ekologiczne” i „Jeziora Wdzydzkie pod lupą”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Poprzez rozmowy, gry i zabawy przekazaliśmy wiedzę na temat lasów i wartości przyrodniczych występujących na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Szczególnie dużym zainteresowaniem, głównie młodszych uczestników cieszyły się quizy przyrodniczo-ekologiczne, które były znakomitym sprawdzianem oraz poszerzeniem wiedzy o lesie i jego mieszkańcach.

Jednocześnie zapraszaliśmy wszystkich do odwiedzania i poznawania przyrody Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego poprzez korzystanie z istniejących szlaków kajakowych, ścieżek pieszych, szlaków rowerowych oraz urządzonych punktów widokowych.

 

Grafika 1: Obchody 90-lecia Lasów Państwowych w Kościerzynie
Grafika 2: Obchody 90-lecia Lasów Państwowych w Kościerzynie
Grafika 3: Obchody 90-lecia Lasów Państwowych w Kościerzynie
Grafika 4: Obchody 90-lecia Lasów Państwowych w Kościerzynie
Grafika 5: Obchody 90-lecia Lasów Państwowych w Kościerzynie
Grafika 6: Obchody 90-lecia Lasów Państwowych w Kościerzynie