"Bioróżnorodność strefy brzegowej Zespołu Jezior Wdzydzkich” - konkurs

Data: 15-07-2014
"Bioróżnorodność strefy brzegowej Zespołu Jezior Wdzydzkich” - konkurs grafika

Zespół Jezior Wdzydzkich, na który składają się jeziora: Radolne, Jelenie, Gołuń i Wdzydze jest największym kompleksem jeziornym w tej części Kaszub (1455,6ha). Cały kompleks objęty jest ochroną w ramach sieci Natura 2000 i jest miejscem występowania wielu cennych i chronionych gatunków zwierząt i roślin w tym endemicznej formy troci jeziorowej zwanej wdzydzką. Jeziora wdzydzkie są najcenniejszym akwenem powiatu kościerskiego obfitującym w różnego rodzaju formy życia, dlatego też tak ważne jest jego zachowanie i zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony.

W związku z działaniami ochronnymi podejmowanymi przez pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego chcielibyśmy zaprosić do uczestnictwa w konkursie pt. „Bioróżnorodność strefy brzegowej Zespołu Jezior Wdzydzkich”. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 12-19 lat z terenu powiatu kościerskiego, a jego głównym celem jest poszerzenie wiedzy na temat lokalnej przyrody oraz pogłębienie świadomości ekologicznej. Ma pobudzić potrzebę ochrony i zachowania różnorodności biologicznej jezior Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, uwrażliwić na piękno otaczającej nas przyrody, a także wzbudzić w uczestnikach zainteresowanie otoczeniem i współodpowiedzialność za jego kształt.

Szczegółowe informacje znajdziecie w załączonym regulaminie. Serdecznie zapraszamy do udziału, na laureatów czekają cenne nagrody sfinansowane przez WFOŚiGW w Gdańsku.

REGULAMIN