„Letnie spotkania z przyrodą”

Data: 01-07-2014

Mamy niewątpliwą przyjemność zaprosić Państwa na „Letnie spotkania z przyrodą”. W okresie wakacyjnym chcielibyśmy Państwu przybliżyć przyrodę Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i okolic.

Już 11 lipca zapraszamy wszystkich zainteresowanych na „Noc z latającymi ssakami”. W nocy z 11/12 lipca w okolicy rezerwatu przyrody „Strzelnica” w Kościerzynie będziemy inwentaryzować chiropterofaunę pobliskich lasów, na którą chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Kościerzyny jak i turystów. Zaczynamy o 20:15, kiedy to rozstawione zostaną sieci chiropterologiczne do odłowu nietoperzy, później o godzinie 21:30 planowana jest krótka prelekcja na wolnym powietrzu o biologii i ochronie tych ssaków oraz detektorowe nasłuchy ich głosów echolokacyjnych. Kończymy o świcie.

Państwa zapraszamy na godzinę 21:30 i zachęcamy do zostania tak długo jak Państwo chcą i mogą. Spotykamy się tuż przed wejściem do lasu, obok tablicy informującej o rezerwacie przyrody „Strzelnica”. Prosimy o zabranie ze sobą latarek, a dla własnej wygodny można zabrać rozkładane krzesełko, bądź karimatę. Jak to zazwyczaj bywa, prace w terenie uzależnione są od pogody, więc w przypadku silnego wiatru i deszczu będziemy zmuszeni przełożyć akcję. Prosimy śledzić naszą stronę internetową i fanpage na facebooku, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy kontakt telefoniczy lub mailowy (tel.: 58 686 82 73, e-mail: g.sadowska@pomorskieparki.pl).

W lipcu planujemy jeszcze, co najmniej dwa spotkania, o których powiadomimy poprzez stronę internetową i portal społecznościowy: www.wdzydzkipark.pl, www.pl-pl.facebook.com/pages/Wdzydzki-Park-Krajobrazowy/395529940524161.

 

 

„Letnie spotkania z przyrodą” grafika