Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2017-06-05

Tablice informacyjne dla turystów odwiedzających Wdzydzki Park Krajobrazowy

         Czyste środowisko, ogromne bogactwo przyrodnicze oraz różnorodne krajobrazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego zachęcają do wypoczynku na naszym obszarze. Z każdym rokiem obserwujemy zwiększający się ruch turystyczny. Nic dziwnego „piękno natury Parku w Twoim zasięgu”, ale z zasadami racjonalnego korzystania.

 

2017-05-16

Nowa odsłona trasy rowerowej „Pętla Przytarnia”

Z myślą o walorach przyrodniczo krajobrazowych Parku, w tym nade wszystko ich ochronie tworzymy nową infrastrukturę edukacyjno informacyjną lub też staramy się utrzymać w dobrym stanie już istniejącą. Obserwowany zwiększający się z każdym rokiem ruch turystyczny niejako wskazuje na potrzebę realizacji takich zadań. Ścieżki, szlaki, czy też punkty widokowe lub pojedyncze tablice informacyjne z dobrą syntetyczną informacją wzbogaconą ciekawymi zdjęciami pozwalają w znacznym stopniu na kierunkowanie ruchu turystycznego.

 

2017-05-04

Badanie stanu ekologicznego jezior Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

 

W dniach 24 – 26 kwietnia bieżącego roku pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego pobrali próbki wody do wykonania badań wybranych jezior położonych na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Badaniom podlegają jeziora: Jelenie, Gołuń, Osty, Słupino, Słupinko, Schodno, Cheb, Drzędno, Mieliste, Gogolino.

 

2017-04-26

Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „W kierunku natury”

W dniu 24 kwietnia pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Ziemi pod hasłem "W kierunku natury".

 

2017-03-03

Obchody 25- lecia Gminy Kościerzyna

W dniu 24 lutego 2017 roku z okazji 25- lecia Gminy Kościerzyna w miejscowości Wielki Klincz odbyła się Uroczysta Sesja Rady Gminy Kościerzyna.

 

2017-03-03

Kosze lęgowe dla kaczek we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Aby ułatwić gniazdowanie kaczkom w ich naturalnym środowisku, pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego zainstalowali 36 lęgowych koszy wiklinowych na wybranych akwenach na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

 

2017-02-28

Czynna ochrona użytku ekologicznego „Żabińskich Błoto”

 Użytek ekologiczny „Żabińskich Błoto” położony na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, zajmuje obszar śródleśnego oczka wodnego przechodzącego w pło mszarne o łącznej powierzchni 1,43 ha.

2017-02-21

Przewodnik po Edukacji Przygodą w Polsce

Z przyjemnością informujemy, iż po raz pierwszy ukazał sie drukiem Przewodnik po Edukacji Przygodą w Polsce

 

2017-02-15

Ochrona wód, w tym ichtiofauny na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Okres zimowy to doskonały czas na spotkania tematyczne mające wpływ na zadania realizowane przez pracowników na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

 

2017-01-31

Ferie, ferie i po feriach....

Jak co roku podczas ferii, szkoły z powiatu kościerskiego mogły skorzystać z oferty zajęć przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Wdzydzkiego PK.

 

2017-01-26

Monitoring zimujących ptaków wodnych na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

W styczniu 2017 roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego po raz kolejny  przeprowadzili monitoring zimujących ptaków wodnych na wybranych zbiornikach oraz  odcinkach rzek.

 

2017-01-25

Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie - marką promocyjną obszaru

W dniu 19 stycznia br., we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym odbyło się spotkanie uczestników Grupy Roboczej Nr 2. Gości powitał pan Henryk Ossowski  Wicestarosta Powiatu Kościerskiego.

2017-01-10

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Nawiązując do corocznej tradycji zapraszamy na „Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym”