Odnawianie oznakowania na szlakach WPK

Data: 11-05-2020

W ramach przywracania stanu infrastruktury turystycznej zniszczonej w wyniku nawałnicy, która przeszła w nocy 11/12 sierpnia 2017r., pracownicy Parku przystąpili do odtwarzania i uzupełniania oznakowania edukacyjnych szlaków rowerowych i pieszych na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w oparciu o Instrukcję Znakowania Szlaków Turystycznych PTTK. Na terenie WPK wyznaczono 14 szlaków o łącznej długości  niemal 210 km. Do odnowienia w bieżącym roku wytypowano 6 z nich o łącznej długości 67 km – szlaki rowerowe: „Kościerzyna-Wdzydze” i „Lipusz-Wdzydze” oraz piesze szlaki przyrodnicze: „Szlakiem pięciu jezior”, wokół jeziora Schodno, w Juszkach, „Życie lasu wokół remizy” w Schodnie oraz wokół jeziora Rzuno w Dziemianach.

Odnowione oznakowanie jest elementem dopełniającym odtworzoną infrastrukturę informacyjno – edukacyjną w postaci witaczy, wiat i tablic edukacyjnych na poszczególnych szlakach rowerowych i pieszych na obszarze WPK.

Nowe znaki na drzewach pojawiły się już na pieszych szlakach przyrodniczych:  wokół jeziora Schodno w sąsiedztwie Zielonej Szkoły w Schodnie oraz „Szlakiem pięciu jezior” w Wąglikowicach. Prace na kolejnych szlakach trwają.

 

Grafika 1: Odnawianie oznakowania na szlakach WPK
Grafika 2: Odnawianie oznakowania na szlakach WPK
Grafika 3: Odnawianie oznakowania na szlakach WPK
Grafika 4: Odnawianie oznakowania na szlakach WPK
Grafika 5: Odnawianie oznakowania na szlakach WPK
Grafika 6: Odnawianie oznakowania na szlakach WPK
Grafika 7: Odnawianie oznakowania na szlakach WPK