Konkurs fotograficzny "Owady zapylające Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego"

Data: 09-06-2022

Wszystkich miłośników wdzydzkiej przyrody zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym nt. dzikich zapylaczy.

Zapewne większość ludzi zapytanych o przykład zapylacza, powie… pszczoła, a na pytanie co nam daje, odpowie…miód. Ale prawda jest taka, że owadów tych jest znacznie więcej i robią dużo, dużo więcej. Na przykład zapewniają reprodukcję większości gatunków roślin na Świecie tworzących liczne ekosystemy i zarazem będących podstawą naszej diety.

Obecnie szacuje się, że w Polsce możemy spotkać ponad 470 gatunków pszczół zgrupowanych w 6 rodzinach. Ile z tych gatunków produkuje miód? Czy wszystkie pszczoły mają swoje królowe? I czy pszczoły to jedyne zapylacze? Odpowiedzi na te pytania mogą Was zaskoczyć. Możecie poszukać ich sami lub przez najbliższe miesiące obserwować naszą stronę na portalu społecznościowym Facebook, gdzie będziemy zamieszczać ciekawostki o zapylaczach okraszone Waszymi zdjęciami konkursowymi.

Owady zapylające to niezwykła, różnorodna i barwna grupa zwierząt, więc tym bardziej warto ją poznać i przyjrzeć się jej trochę bliżej. Zatem nie ma na co czekać, aparaty w dłoń i szukamy zapylaczy.

Na Wasze zdjęcia czekamy do 20 lipca 2022r.

Szczegóły w Regulaminie POBIERZ

Formularz zgłoszeniowy POBIERZ

Grafika 1: Konkurs fotograficzny "Owady zapylające Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego"