Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2021-01-15

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Tym razem zajęcia odbyły „pod chmurką”: nad jeziorem Kapliczne, w miejskim parku w Kościerzynie i na terenach leśnych w sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Strzelnica” w Kościerzynie.

 

2020-12-14

Bartnictwo we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym – podsumowanie sezonu 2020

Koniec roku to dobry czas na podsumowanie działalności bartniczej w Parku. Ten rok był bardzo owocny, jeśli chodzi o naszą działalność, ale po kolei…

 

2020-11-30

W niedzielę 29 listopada 2020 r. odeszła Iwona Pabiś – Beszczyńska

Nie tylko świetna Przyrodniczka, zaangażowana w ochronę przyrody i edukację ekologiczną, ale także wspaniała Koleżanka. Otwarta, życzliwa, pełna szacunku dla ludzi i wszystkiego, co żyje.

Zawsze uśmiechnięta, zawsze chętna do pomocy - taka pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

 

Dziękujemy i Żegnamy Cię Iwono!

 
2020-11-10

WDZYDZKI PARK KRAJOBRAZOWY PLAN OCHRONY KONSULTACJE SPOŁECZNE

Trwają prace związane z przygotowaniem projektu planu ochrony Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego , którego wykonawcą jest Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej z Gdyni.  Prace rozpoczęły się w 2020 roku, a zakończą się we wrześniu 2022 roku opracowaniem projektu uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego ustanawiającej plan ochrony Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

 

2020-11-03

Wyniki konkursu „Drzewa w krajobrazie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”

W dniu 30 października komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia laureatów spośród 367 prac jakie do nas nadesłano.

 

2020-10-13

Dzień Krajobrazu z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Z okazji obchodzonego 20 października Dnia Krajobrazu przygotowaliśmy dla Was terenową grę przyrodniczą oraz konkurs.

 

2020-10-05

Temat: Grzyby

W miniony piątek odbyły się organizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie terenowe zajęcia przyrodnicze na temat grzybów.

 

2020-09-24

Zapraszamy na grzyby

 Wdzydzki Park Krajobrazowy, Zielona Szkoła w Schodnie oraz Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica, zapraszają wszystkich zainteresowanych na zajęcia o grzybach.

2020-09-02

Wakacyjne wycieczki i warsztaty we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Razem z uczestnikami na nowo odkrywaliśmy uroki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

 

2020-09-01

Uroczyste otwarcie wieży widokowej w Przytarni w gminie Karsin

28 sierpnia w gminie Karsin odbyło się uroczyste otwarcie wieży widokowej z zapleczem informacyjno – turystycznym w miejscowości Przytarnia.