Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: wpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 686 82 73

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2020-05-04

Nowe zagospodarowanie edukacyjno - turystyczne Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Odtworzone zagospodarowanie edukacyjno-turystyczne na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

 

2020-04-21

Czynna ochrona siedliska przyrodniczego - zmiennowilgotna łąka na wyspie Sidły we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Wiosna to dobry czas na wykonanie zabiegów z zakresu czynnej ochrony oraz przygotowanie łąki do sezonu wegetacyjnego.

 

2020-04-14

Czynna ochrona siedlisk troci jeziorowej – endemicznego gatunku na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

W marcu br. pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego realizując zadanie z zakresu czynnej ochrony troci jeziorowej wykonali  nasadzenia olszy czarnej w pasie nadbrzeżnym rzeki Wdy.

 

2020-03-31

Ważna informacja

Szanowni Państwo,
 W nawiązaniu do otrzymanego w dniu wczorajszym, tj. 10.03.2020 roku, podsumowania prac zespołu zadaniowego  powołanego w dniu 6 marca 2020 r., na podstawie Zarządzenia MWP nr 13/2020, w sprawie koordynacji działań Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz wojewódzkich samorządowych  jednostek organizacyjnych w związku z zagrożeniem wystąpienia na terenie województwa pomorskiego zachorowań na COVID-19,  informujemy, że w marcu odwołane są wszystkie spotkania konsultacyjne związane z realizacją planów ochrony. O dalszym postępowaniu poinformujemy w odrębnej informacji. 

2020-03-05

PROJEKT PLANU OCHRONY WPK - KONSULTACJE

12 marca 2020r. o godz. 10.00 zapraszamy na I spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania projektu nowego planu ochrony Wdzydzkiego  Parku Krajobrazowego.

 

2019-12-10

Konkursowy grudzień we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

4 grudnia we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym, miał miejsce konkurs wiedzy dla III klas szkół podstawowych oraz oficjalne wręczenie nagród w konkursie plastycznym.

 

2019-12-05

Zaproszenie na prelekcję „Czy zabudowa wiejska tworzy krajobraz WPK?”

Wdzydzki Park Krajobrazowy w ramach tematycznych  spotkań Wdzydzkiego Koła Przyrodników zaprasza  wszystkich zainteresowanych na  prelekcję pt.: „Czy zabudowa wiejska tworzy krajobraz WPK?”

 

2019-11-08

Zakończenie sezonu czynnej ochrony - zwierzęta opuściły wyspę Sidły

Wdzydzki Park Krajobrazowy charakteryzuje się szczególnymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wyjątkowym miejscem jest wyspa Sidły położona na jeziorze Wdzydze.

 

2019-11-05

Konkurs

Podczas spaceru po najbliższej okolicy, czy lesie łatwo dostrzeżesz stare, sędziwe drzewa, które rosną w tym miejscu od lat. Są bardzo cenne dla środowiska. Czy wiesz, jaką pełnią funkcję w ekosystemie? Znajdź takie drzewa w województwie pomorskim, weź udział w konkursie fotograficznym i graj o wyjątkowe nagrody!

Szczegóły konkursu na stronie: http://bit.ly/2JuID7Y

2019-10-29

Pokój zagadek przyrodniczych – już otwarty!

Wszystkich miłośników zagadek zapraszamy do siedziby Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie.

 

2019-10-21

Rowerowy Dzień krajobrazu we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W tym roku hasłem przewodnim akcji była Woda w krajobrazie WPK.

 

2019-10-01

Stop inwazji gatunków obcych

11 października zapraszamy wszystkich zainteresowanych na przyrodnicze spotkanie tematyczne dotyczące obcych gatunków inwazyjnych.