WAKACJE Z PARKIEM

Data: 01-07-2019

W miesiącach wakacyjnych pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego już po raz kolejny przygotowali serię spotkań tematycznych pod nazwą Wakacje z Parkiem. Chcielibyśmy przybliżyć odwiedzającym nas turystom, ale i mieszkańcom przyrodę Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Kluczem do jej zachowania i zrozumienia jest jej poznanie i to najlepiej wszystkimi zmysłami i w towarzystwie lokalnego przewodnika, który wie, co w przysłowiowej trawie piszczy.

W tym roku wszystkich, zarówno tych małych jak i dużych, zapraszamy na bezpłatne terenowe zajęcia edukacyjne. Będzie duża dawka wiedzy o Parku jego przyrodzie, możliwościach rekreacyjnego wykorzystywania terenów chronionych i o bezpieczeństwie nad wodą.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia, e-mail: g.sadowska@pomorskieparki.pl, tel. 607893833. Liczba miejsc ograniczona.

W lipcu planujemy 2 spotkania:

4 lipca (czwartek) spotykamy się o godzinie 10:00 pod wieżą widokową we Wdzydzach. Tematem przewodnim będą „Mieszkańcy naszych jezior”. Jeżeli chcesz zobaczyć larwę ważki, i dowiedzieć się, co to jest płoszyca czy błotniarka, a przy okazji pobawić się w poszukiwacza wodnych organizmów to, to coś dla Ciebie.

11 lipca (czwartek) podczas spotkania poznamy „Tajemnice wdzydzkich torfowisk”. Wybierzemy się na pobliskie torfowisko i sprawdzimy czy naprawdę bagno wciąga. Zainteresowanych zapraszamy do Gołunia na godzinę 10:00.

W sierpniu odbędą się 3 spotkania, ale o szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

Wakacje z parkiem organizowane są dzięki finansowemu wsparciu WFOŚiGW w Gdańsku.

Podanie imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego lub adresu e-mail jest traktowane jak świadome wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do organizacji wycieczki oraz do kontaktu w celu ewentualnego jej odwołania lub zmiany terminu. Administratorem Państwa danych osobowych jest PZPK w Słupsku, a szczegółowe informacje odnośnie ich przetwarzania znajdują się www.wdzydzkipark.pl/rodo-4/rodo-edu/. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji na swojej stronie internetowej fotografii grupowych pokazujących przebieg wycieczki w celach promocyjnych i informacyjnych. Takie publikacje nie będą zawierały danych osobowych pozwalających na identyfikację poszczególnych osób.

 

Grafika 1: WAKACJE Z PARKIEM
Grafika 2: WAKACJE Z PARKIEM
Grafika 3: WAKACJE Z PARKIEM