Dzień Krajobrazu z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Data: 13-10-2020

W tym roku już po raz piąty będziemy obchodzić Dzień Krajobrazu. Tym razem tematem przewodnim akcji jest drzewo w krajobrazie. Pozytywna rola drzew  w naszym życiu jest niezaprzeczalna, a ze względu na swoją różnorodność spotykamy je praktycznie na każdym kroku. Jedno o bujanej koronie drugie strzeliste niczym wieża, każde inne, każde wyjątkowe i niezmiernie ważne.     

Z okazji obchodzonego 20 października święta przygotowaliśmy dla Was terenową grę przyrodniczą oraz konkurs. Jest to propozycja  edukacyjnej zabawy dla dużych i małych. Wystarczy, że indywidulanie lub w gronie najbliższych znajdziecie trochę czasu aby pospacerować po Kościerzynie i poprawnie wypełnić kartę konkursową.

Zadaniem konkursowym jest przejście terenowej gry przyrodniczej pn. „Poznajemy drzewa w Kościerzynie” dostępnej na stronie https://wdzydzkipark.pl/edukacja-2/edukacyjne-gry-terenowe/poznajemy-drzewa/ oraz udzielenie odpowiedzi na pytania i zadania zawarte w załączonej karcie konkursowej. Nagrodzimy, aż 10 osób które zdobędą największą liczbę punktów.

Wypełnioną kartę konkursową należy przesłać drogą mailową do 19 października 2020 roku do godziny 10:00 na adres: g.sadowska@pomorskieparki.pl lub dostarczyć w wersji papierowej na adres Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Szczegóły w Regulaminie konkursu.

Regulamin (pobierz pdf)

Karta konkursowa (pobierz pdf)

Karta gry terenowej (pobierz pdf)

POWODZENIA!

Wszystkim zainteresowanym tematyką drzew w krajobrazie polecamy stronę: http://www.gdos.gov.pl/dzien-krajobrazu-2020

 

Grafika 1: Dzień Krajobrazu z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym