Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK

Data: 19-06-2018

 

Z okazji rocznicy, a także w ramach Dnia Krajobrazu, który również przypada 15 czerwca, zorganizowano rowerową wycieczkę edukacyjno  - przyrodniczą dla młodzieży z obszaru WPK - ze szkół podstawowych w Dziemianach i Kaliszu.
Trasa  wiodła szlakami rowerowymi „Pętla Przytarnia”, „Pętla Lipno”, przez malownicze okolice jezior Lipno, Zmarłe i Wdzydze, aż do miejscowości Struga.
Uczestnicy przemierzając tereny Parku, pod opieką przewodników - przyrodników, mieli okazję zapoznać  się z cennymi elementami przyrody i krajobrazu WPK – m. in. z borami świeżym i chrobotkowym, pomnikami przyrody czy obszarami torfowiskowymi, w tym planowanym Rezerwatem Przyrody „Motowęże”. Czekały na nich również zagadki przyrodnicze oraz  niespodzianki ukryte w lesie. By je zdobyć, trzeba było uważnie słuchać wskazówek przewodników i  n.p. rozpoznać gatunki drzew, pod którymi były ukryte.
Zwieńczeniem rocznicowej  przejażdżki, dla wytrwałych rowerzystów, było ognisko i poczęstunek przygotowany przez pracowników WPK w Strudze. W ramach podsumowania odbył się konkurs na temat ciekawostek przyrodniczych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, o których uczniowie mogli usłyszeć podczas wycieczki.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Grafika 1: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 2: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 3: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 4: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 5: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 6: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 7: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 8: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 9: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 10: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 11: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK
Grafika 12: Wycieczka rowerowa z okazji 35-lecia WPK