Inwentaryzacja lęgowych sów leśnych na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Data: 04-04-2018

 

Sowy, tajemnicze i skryte ptaki drapieżne prowadzące nocny tryb życia. W dzień niewidoczne, aktywne dopiero po zachodzie słońca i dlatego tak trudne do obserwacji.

Marzec to odpowiedni czas na inwentaryzację tych niezwykłych drapieżników. Pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego przeprowadzili inwentaryzację lęgowych sów leśnych występujących na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Po zachodzie słońca  poprzez wabienie i nasłuchy zlokalizowano miejsca występowania szczególnie cennych gatunków sów jakimi są włochatki, sóweczki i puszczyki. Udało się zlokalizować  stanowiska lęgowe włochatki, puszczyka i  sóweczki. Szczegółowe wyniki inwentaryzacji znajdują się w zasobach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Kwiecień jest miesiącem dużej aktywności sów związanej z zajmowaniem terytoriów, dlatego kontrole poszczególnych punktów zostaną powtórzone, celem potwierdzenia występowania gatunku.

Zadanie mogło być realizowane dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Puszczyk
Puszczyk
Puszczyk
Włochatka
Włochatka
Włochatka w dziupli