przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Dzień raka szlachetnego i Święto Sielawy we Wdzydzach.

 

Trzeciego sierpnia już po raz kolejny we Wdzydzach, odbył się festyn edukacyjny pn „Dzień raka szlachetnego", połączony ze Świętem Sielawy. Jednym z głównych zadań w zakresie ochrony raka szlachetnego jest edukacja ekologiczna. Jak co roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wraz z Gminą Kościerzyna przygotowali dla uczestników akcji dużą dawkę solidnej wiedzy połączonej z dobrą zabawą.

Na przygotowanych stoiskach edukacyjnych można było dowiedzieć się m.in. jak odróżniać raki szlachetne od innych gatunków, co to są gatunki inwazyjne, czy też jak możemy pomóc naszym rakom. Jednocześnie ze sceny przekazywano informację o Wdzydzkim PK i ochronie raka szlachetnego w naszych wodach.  Zorganizowano również grę terenową, która mobilizowała do poszerzenia swojej wiedzy na tablicach edukacyjnych, banerach i na stoiskach WPK. Znalazło się również coś dla najmłodszych odbiorców m.in. zajęcia plastyczne, układanki i inne edukacyjne animacje.  

Wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, sponsorom i osobom zaangażowanych w organizację DZIĘKUJEMY!  Dzień raka szlachetnego odbył się dzięki finansowemu wsparciu WFOŚiGW w Gdańsku.


Copyright © , ul. Świętojańska 5E, 83-400 Kościerzyna