Odkrywamy Wdzydzki Park Krajobrazowy

„Odkrywamy Wdzydzki Park Krajobrazowy” to propozycja edukacyjnej trasy z elementami gry terenowej dla osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Przygotowaliśmy około 4 km trasę mającą swój początek we Wdzydzach (Kiszewskich) przed  Centrum Usług Turystycznych Gminy Kościerzyna. W tym miejscu przy tablicy z mapą Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, należy szukać skrzynki, w której ukryliśmy wskazówki i pierwsze z 7 zadań, które pozwolą dotrzeć do celu i rozwiązać hasło gry. Pokonując kolejne etapy zabawy uczestnicy w aktywny sposób poznają teren Parku i zdobywają wiedzę na temat przyrody, krajobrazu i historii Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Tuż przy Centrum Usług Turystycznych rozpoczyna się edukacyjna trasa po Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Podczas wycieczki bacznie się rozglądaj w poszukiwaniu skrzynek. Umieściliśmy w nich wskazówki i zagadki, które pozwolą Ci dotrzeć do celu i rozwiązać hasło gry. Skrzynek oraz ich zawartości nie wolno Ci zabrać ze sobą, przeczytaj uważnie treści w nich zawarte i pozostaw dla kolejnych uczestników zabawy. Przyda Ci się telefon lub karta i długopis do zapisania odpowiedzi na zagadki.

Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny oraz o pozostawienie elementów gry w zastanym porządku dla kolejnych korzystających.

Długość trasy: 4 km

Czas przejścia: 1 – 1,5 godz.

Poglądowa mapa terenu POBIERZ GRAFIKĘ

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Jeżeli na trasie wystąpiły przeszkody lub chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat wędrówki skontaktuj się z nami: Wdzydzki Park Krajobrazowy, ul. Świętojańska 5e, 83-400 Kościerzyna, e-mail: g.sadowska@pomorskieparki.pl, tel.: 58 686 82 73.

 

Mapa obaszru na którym zlokalizowana jest gra terenowa.
Skrzynka z zadaniem na trasie gry. fot. Grażyna Sadowska