Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - etap parkowy rozstrzygnięty

Data: 24-02-2023

W miniony czwartek, 23 lutego 2023r w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbył się etap parkowy XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. W tym etapie uczestniczyło pięć trzyosobowych drużyn - laureaci etapu szkolnego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań i rozpoznanie wybranych gatunków roślin i zwierząt chronionych. Jeżeli zastanawiacie się czy dalibyście radę rozwiązać ten test, to poniżej jedno z pytań o nasz Park,  z którym musieli się zmierzyć nasi uczestnicy.  Odpowiedz znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Laureaci etapu parkowego już 20 kwietnia wezmą udział w wojewódzkim etapie konkursu, który w tym roku odbędzie się w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy. Wyniki tegorocznych zmagań przedstawiają się następująco:

1 miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Wielki Podlesiu

3 miejsce - Zespół Szkół w Lipuszu

4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Karsinie

5 miejsce - Zespół Szkół w Wąglikowicach

Jeszcze raz dziękujemy za udział i zaangażowanie szkół oraz nauczycieli w organizację konkursu.  

 

Zadanie 17.  Spośród niżej wymienionych gmin wskaż te, których grunty leżą w granicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

A. Gmina Lipusz      B. Gmina Liniewo      C. Gmina Kościerzyna      D. Gmina Stężyca    E. Gmina Karsin  F. Gmina Stara Kiszewa   G. Gmina Dziemiany    H. Gmina Kartuzy

Oficjalne przywitanie uczestników. fot. Marek Orlikowski
Uczestnicy konkursu podczas rozwiązywania zadań. fot. Marek Orlikowski
Nagrody już czekają. Przygotowane i zapakowane nagrody dla uczestników konkursu. fot. Marek Orlikowski
Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników konkursu. fot. Marek Orlikowski