„Znam i chronię ptaki WPK” – rozstrzygnięcie konkursu

Data: 30-11-2012
„Znam i chronię ptaki WPK” – rozstrzygnięcie konkursu grafika
„Znam i chronię ptaki WPK” – rozstrzygnięcie konkursu grafika
„Znam i chronię ptaki WPK” – rozstrzygnięcie konkursu grafika

W poniedziałek 26 listopada już po raz trzeci w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył finał konkursu z wiedzy ornitologicznej.

Konkurs kierowany był do młodzieży szkolnej, z terenu powiatu kościerskiego, zainteresowanej ornitologią. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat różnorodności i potrzeby ochrony krajowych gatunków ptaków, rozwijanie zainteresowań oraz poznawanie walorów przyrodniczych regionu.

W finale tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 21 osoby z 8 szkół powiatu kościerskiego. Po pierwszym etapie konkursu wyłoniono 15 osób, które najlepiej rozwiązały test z wiedzy. Drugi etap polegający na rozpoznawaniu poszczególnych gatunków ptaków występujących na terenie WPK, wyłonił zwycięzców. A w przerwie między poszczególnymi etapami Pan Marcin Węsiora zaprzyjaźniony z Parkiem ornitolog kościerski przedstawił uczestnikom ciekawostki z życia wybranych gatunków ptaków.

Laureatom jak i wyróżnionym gratulujemy!

I miejsce zajęła Wiktoria Raulin ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościerzynie

II miejsce Aleksandra Majkowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościerzynie

III miejsce Hubert Willich Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie

IV miejsce Jakub Napiętek Szkoła Podstawowa w Kornem

Konkurs zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.