Wiosna, ach to Ty! Wyniki Konkursu

Data: 19-04-2021

Jest nam niemiernie miło poinformować, iż zebrane w ubiegły piątek (16.04) jury dokonało oceny nadesłanych prac i wyłoniło laureatów konkursu fotograficzno-filmowego „Wiosna, ach to TY!”, organizowanego przez Wdzydzki Park Krajobrazowy.

Przypominamy, że zadaniem konkursowym było wykonanie i przesłanie zdjęcia lub krótkiego filmu (maksymalnie 30 sekundowego) prezentującego oznaki wiosny. Jednocześnie mamy nadzieję, że forma konkursu zachęciła do aktywności poznawczych i obserwacji przyrodniczych.  

Na konkurs zgłoszono 117 prac. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych do lat 18  i 18+. Dodatkowo kategorię do lat 18 podzielono na 2 podkategorie – film i zdjęcia.

Na laureatów konkursu czekają nagrody w postaci książek i materiałów promocyjno-edukacyjnych WPK. Osoby wyróżnione otrzymają kubki przyrodnicze. Nagrody będzie można odebrać od 21 kwietnia do 21  maja w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30). Ze względów epidemiologicznych przed przyjściem prosimy o kontakt telefoniczny 58 686 82 73. Po upływie miesiąca od ogłoszenie wyników konkursu, w przypadku nieodebranie nagrody, prawo do niej wygasa (pkt. 8 Regulaminu konkursu).

Wszystkim dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.

Działalność Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w zakresie edukacji ekologicznej finansowo wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Kategoria do lat 18 – film

I miejsce Kinga Jaszewska (film zobacz i posłuchaj)

II miejsce Weronika Neubauer (film)

III miejsce Liliana Lubecka (film)

Wyróżnienie  Dominka Kurs

Kategoria do lat 18 – zdjęcia

I miejsce Małgorzata Sugier (zdjęcie)

II miejsce Dominik Kapiszka (zdjęcie)

III miejsce Nina Tuszkiewicz (zdjęcie)

Wyróżnienie: Patryk Lorbiecki, Dawid Słomiński, Mikołaj Szamocki, Grzegorz Rulewski, Igor Cybulski, Lena Skwierawska, Emilia Zaborowska

Kategoria 18+

I miejsce Katarzyna Śmigielska ( film zobacz i posłuchaj)

II miejsce Dariusz Skwierawski (zdjęcie)

III miejsce Ewa Lorbiecka (film)

fot. Dawid Słomiński
fot. Dariusz Skwierawski
fot. Igor Cybulski
fot. Grzegorz Rulewski
fot. Lena Skwierawska
fot. Mikołaj Szamocki
fot. Nina Tuszkiewicz
fot. Patryk Lorbiecki