Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Data: 21-03-2011
Wawrzynek wilczełyko (Daphne mezereum L.) grafika
Przylaszczka pospolita (Hepatica nobilis) grafika
Bocian biały (Ciconia ciconia) grafika

Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zielona Szkoła w Schodnie przy współpracy z Nadleśnictwem Lipusz i Kościerzyna zaprasza miłośników przyrody Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze, które odbędą się 11 kwietnia 2011r. o godz. 9:00 w Zielonej Szkole w Schodnie. Rok 2011 jest „Rokiem Lasów” i to właśnie z tej okazji tegoroczna akcja w całości poświęcona jest wiosennej florze i faunie lasów i odbędzie się pod hasłem: „Las budzi się do życia”.


Warsztaty będą odbywały się głównie w terenie, gdzie pod opieką instruktorów (przyrodników) uczestnicy będą mogli zapoznać się z wiosennymi aspektami otaczającej nas przyrody. W ramach zajęć przygotowano również szereg konkursów przyrodniczych do udziału, w których serdecznie zapraszamy. Na koniec zajęć tradycyjnie pieczona kiełbaska i kubek rozgrzewającej herbaty.

Akcja kierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej z powiatu kościerskiego. Szkoły chcące wziąć udział w warsztatach prosimy o deklarację uczestnictwa do 31 marca 2011r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

Warsztaty finansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Szczegółowych informacji udziela:
Grażyna Sadowska specjalista ds. edukacji
Wdzydzki Park Krajobrazowy, ul Świętojańska 5E, 83-400 Kościerzyna,
tel.: (58) 686 82 73, e-mail: g.sadowska@pomorskieparki.pl