Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie

Data: 31-07-2020

Przez minione kilka tygodni wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną „Serce Kaszub”, Zieloną Szkołą w Schodnie, Państwową Strażą Rybacką – komendą w Kościerzynie, Społeczną Strażą Rybacką Powiatu Kościerskiego oraz Gminami powiatu kościerskiego prowadziliśmy akcję oczyszczania terenów przyrodniczych z odpadów. Zalegające w środowisku naturalnym śmieci to nie tylko problem estetyczny ale realne zagrożenie dla środowiska i często pułapka dla dziesiątek organizmów.

Na każdą gminę powiatu kościerskiego przeznaczaliśmy tydzień, podczas którego udało nam się wspólnie pozbierać śmieci z wielu miejsc głównie wzdłuż brzegów rzek i jezior, oraz leśnych ścieżek.

Długo zabieraliśmy się za podsuwanie tej akcji, bo brakowało nam słów (i chyba nadal brakuje), aby opisać to co napotkaliśmy w terenie. Niezliczone ilości butelek i puszek, folia, różne opakowania, buty, odzież, materiały rozbiórkowe czy opony to tylko niektóre przykłady. A jedną z największych plag okazały się być nawilżane chusteczki… Z resztą, co tu dużo mówić, zajrzyjcie do galerii zdjęć.

Wiemy, że niełatwo jest wzbudzić w człowieku odpowiedzialność za stan naszego środowiska, ale pomimo wszystko będziemy nadal próbować.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. Dziękujemy także za każde przesłane zdjęcie, które umocniło nas w przekonaniu, że warto organizować takie przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że chociaż nasza akcja dobiegła końca regularne zbieranie śmieci z terenów zielonych zostanie kontynuowane. Dla dobra nas – społeczeństwa oraz przede wszystkim dla dobra przyrody!

 

Grafika 1: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 2: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 3: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 4: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 5: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 6: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 7: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 8: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 9: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 10: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Grafika 11: Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie
Udostępnione przez Lokalną Organizację "Serce Kaszub"