Wakacje z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Data: 09-07-2020

Jeżeli chcecie zobaczyć larwę ważki, dowiedzieć się, co to jest płoszyca czy błotniarka, a przy okazji pobawić w poszukiwaczy wodnych organizmów to coś dla Was!

Już za tydzień, 16 lipca, o godzinie 10:00 startujemy z naszymi wakacyjnymi spotkaniami. W tym roku w ramach Wakacji z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym proponujemy warsztaty nad wodą i na torfowisku.

Podczas najbliższego spotkania we Wdzydzach będziemy mówić o naszych jeziorach i o organizmach jakie tu żyją  (m.in. o jętkach, rakach i wdzydzkiej troci).  Uczestnicy własnoręcznie odłowią organizmy wodne, które następnie oznaczą używając prostych kluczy i przewodników. Porozmawiamy również na temat czystości jezior, ich ochronie i możliwościach rekreacyjnego wykorzystania akwenów WPK. Nie zapomnimy również o kwestiach bezpieczeństwa nad wodą.

W kolejnym tygodniu zaprosimy Was do Borska, a w sierpniu zrobimy wypad na torfowiska i sprawdzimy czy bagno naprawdę wciąga? O miejscu i czasie spotkań będziemy informować z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej i portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/wdzydzkipark/ .

Warsztaty i wycieczki organizowane są bezpłatnie, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Szczegółowe informacje można uzyskać u Pani Grażyny Sadowskiej st. specj. ds. edukacji ekologicznej tel.: (58) 686 82 73, e-mail:g.sadowska@pomorskieparki.pl .

Uczestnicy są zobowiązani do noszenia własnych maseczek ochronnych oraz zapoznania się i przestrzegania Regulaminu udziału w warsztatach i wycieczkach organizowanych przez Wdzydzki Park Krajobrazowy dostępnym pod linkiem: https://wdzydzkipark.pl/edukacja-2/wakacyjne-warsztaty-i-wycieczki/

Serdecznie zapraszamy !

 

Grafika 1: Wakacje z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 2: Wakacje z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 3: Wakacje z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym
Grafika 4: Wakacje z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym