VI FESTIWAL ŻURAWINY

Data: 10-09-2019

 

W miniony weekend już po raz szósty odbył się Festiwal Żurawiny, organizowany przez Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata”. I w tym roku pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wsparli merytorycznie organizatorów.

Pierwszego dnia odbył się Rajd Rowerowy „Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny”, którego punktem docelowym była Zielona Szkoła w Schodnie i okoliczne tereny wodno-błotne. Na pobliskim torfowisku uczestnicy Rajdu mieli okazję zapoznać się ze specyfiką tych terenów, rolą mokradeł oraz różnorodnością gatunkową tego typu siedlisk. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne dalsza część zajęć przyrodniczych prowadzonych przez pracownika WPK, odbyła się już na terenie Zielonej Szkoły w Schodnie. Tam też na uczestników czekał poczęstunek w postaci zupy żurawinowej.

W drugim dniu Festiwalu Żurawiny, który był realizowany w Dobrogoszczu (gm. Kościerzyna), Kierownik Parku- Andrzej Penk, przedstawił informacje na temat chronionych siedlisk przyrodniczych, w tym torfowisk, na których rośnie żurawina oraz zasad korzystania z darów natury.

Grafika 1: VI FESTIWAL ŻURAWINY
Grafika 2: VI FESTIWAL ŻURAWINY
Grafika 3: VI FESTIWAL ŻURAWINY
Grafika 4: VI FESTIWAL ŻURAWINY
Grafika 5: VI FESTIWAL ŻURAWINY
Grafika 6: VI FESTIWAL ŻURAWINY