SZLAK PIĘCIU JEZIOR

Data: 29-05-2024

Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Znajdują się tu liczne szlaki piesze i rowerowe prowadzące przez malownicze tereny parku. Można również wypożyczyć kajak lub rower wodny i popływać po jeziorach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Miłośnikom przyrody proponujemy piesze ścieżki z tablicami edukacyjno-informacyjnymi  opisującymi  unikatową faunę i florę.

Szczególnie polecamy „Szlak pięciu jezior”, który prowadzi przez różnorodne przyrodniczo tereny ukazując krajobraz lasów, jezior, łąk, i rzek Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. To propozycja dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych. Warto zobaczyć jezioro Kramsko Małe, Kramsko Duże i jezioro Białe, rzekę Dębrznicę i ukrytą wśród trzcinowisk tamę bobrową oraz wilgotne łąki nad jeziorem Kramsko Duże.

W znalezieniu szlaku pomoże Ci aplikacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, gdzie znajdziesz wszelkie informacje o tym oraz innych szlakach pieszych i rowerowych położonych na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Zapraszamy

Widok z lotu ptaka na jezioro Kramsko Małe i Kramsko Duże, fot. W. Zdunek
Widok na jezioro Kramsko Małe, fot. M.Orlikowski
Widok na jezioro Kramsko Duże, fot. M.Orlikowski
Widok na jezioro Biłałe, fot. M.Orlikowski