PROJEKT PLANU OCHRONY WPK - KONSULTACJE

Data: 05-03-2020

W związku z przystąpieniem do opracowania projektu planu ochrony Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu konsultacyjnym, podczas którego Wykonawca – Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Gdyni, przedstawi najważniejsze założenia.

Spotkanie odbędzie się  12 marca 2020r. o godz. 10.00 w Izbie Edukacyjnej Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego,
Kościerzyna, ul. Świętojańska 5e.

Na spotkaniu Wykonawca planu zaprezentuje założenia realizacji projektu planu ochrony WPK, podstawy prawne funkcjonowania Parku oraz sporządzenia planu ochrony, zakres dokumentacji oraz projektu planu. Poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące uwarunkowań ochrony WPK w kontekście ochrony ekosystemów i gatunków oraz w aspekcie planowania przestrzennego, ochrony krajobrazu i walorów kulturowych. Spotkanie konsultacyjne będzie też okazją do wniesienia przez wszystkich zainteresowanych własnych uwag i postulatów dotyczących projektu.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą prezentującą podstawowe informacje, podstawy prawne, harmonogram prac oraz metody i procedury dotyczące prac nad projektem planu oraz planem spotkania konsultacyjnego:

BROSZURA WPK

PLAN SPOTKANIA

 

Jezioro Wdzydze