Podsumowanie konkursu „Owady zapylające Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”

Data: 08-12-2022

Podsumowując tegoroczną akcję edukacyjną poświęconą owadom zapylającym prowadzoną przez Wdzydzki Park Krajobrazowy, pracownicy Parku zorganizowali konkurs, którego celem było zachęcenie do aktywności poznawczych, obserwacji przyrody oraz popularyzacja wiedzy nt. zapylaczy.

Powołane przez Organizatora Jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyłonienia i nagrodzenia najlepszych prac konkursowych. Po ostatecznym podliczeniu przyznanych przez Jury punktów, miło nam przedstawić ostateczną listę laureatów i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach. Jednocześnie chcielibyśmy laureatów i wyróżnionych zaprosić na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie się 15 grudnia 2022r o godz. 13:00 w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Jeżeli, ktoś nie będzie mógł odebrać nagrody w dniu oficjalnego wręczania nagród, będzie można to zrobić do 10 stycznia 2023 roku w  siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie (ul. Świętojańska 5e), w godzinach urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00.  W przypadku nieodebrania nagrody we skazanym terminie, zgodnie z Regulaminem konkursu, prawo do niej wygasa.

Nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na zorganizowanej podczas wręczenia nagród wystawie pokonkursowej. Prace te przechodzą na własność Organizatora konkursu. Pozostałe prace (nienagrodzone) można odebrać w siedzibie Parku.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a laureatom gratulujemy!

Konkurs został zorganizowany dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Lista nagrodzonych osób:

Kategoria 1– zrób model owada zapylającego (przyznano 3 miejsca głównych i 14 wyróżnień)

I miejsce – Małgorzata Dziemińska

II miejsce – Marcel Milewczyk

III miejsce - Zuzanna Lubecka

Wyróżnienia: Tomasz Skiba, Wiktor Jargieło, Zuzanna Trybowska, Bruno Wierzchowski, Mikołaj Zarach, Zuzanna Wirkus, Lidia Słomińska, Zofia Zwolakiewicz, Oliwia Rekowska, Agata Repińska, Agnieszka Szulfer, Piotr Załęski, Blanka Barzowska, Jan Mielewczyk. 

Kategoria 2 – namaluj, gdzie żyją owady zapylające (przyznano 3 miejsca głównych i 7 wyróżnień)

I miejsce – Agata Pobłocka

II miejsce – Sonia Kropkowska

III miejsce – Piotr Bieliński

Wyróżnienia: Weronika Kałużna, Julia Winczewska, Magdalena Kurowska, Anna Bonczyńska, Magdalena Popowska, Nadia Breska, Lidia Stefańska

Kategoria 3 – zaprezentuj owada zapylającego (przyznano tylko jedno wyróżnienie)

Wyróżnienie: Dominik Literski

Konkurs wiedzy o zapylaczach – odpowiedz na pytania (przyznano 3 miejsca główne)

I miejsce – Michalina Wierzba

II miejsce – Michał Słowiński

III miejsce – Magdalena Sobisz-Jargiełło

 

 

Na zdjęciu przedstawione nagrodzone modele owadów wykonane przez uczestników konkursu. grafika
Zdjęcie przedstawia nagrodzone prace plastyczne wykonane przez uczestników konkursu w drugiej kategorii. grafika
Zdjęcie prezentuje przykładowe nagrode, które otrzymają laureaci konkursu. grafika