Odkrywamy Wdzydzki Park Krajobrazowy

Data: 22-06-2020

„Odkrywamy Wdzydzki Park Krajobrazowy” to propozycja edukacyjnej trasy z elementami gry terenowej dla osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Przygotowaliśmy około 4 km trasę mającą swój początek we Wdzydzach (Kiszewskich) przed  Centrum Usług Turystycznych Gminy Kościerzyna. W tym miejscu przy tablicy z mapą Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, należy szukać skrzynki, w której ukryliśmy wskazówki i pierwsze z 7 zadań, które pozwolą dotrzeć do celu i rozwiązać hasło gry. Pokonując kolejne etapy zabawy uczestnicy w aktywny sposób poznają teren Parku i zdobywają wiedzę na temat przyrody, krajobrazu i historii WPK.

Pierwszych 50 osób, które przyjdą do siedziby Wdzydzkiego Parku w Kościerzynie pokażą swoje zdjęcie z trasy odkrywców oraz podadzą hasło, otrzyma imienny dyplom uznania oraz „odznakę” Odkrywcy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Jeżeli na trasie wystąpiły przeszkody lub chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat wędrówki skontaktuj się z nami: Wdzydzki Park Krajobrazowy, ul. Świętojańska 5e, 83-400 Kościerzyna, e-mail: g.sadowska@pomorskieparki.pl, tel.: 58 686 82 73.

 

Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny oraz o pozostawienie
elementów gry w zastanym porządku dla kolejnych korzystających.

 

Grafika 1: Odkrywamy Wdzydzki Park Krajobrazowy
Grafika 2: Odkrywamy Wdzydzki Park Krajobrazowy
Grafika 3: Odkrywamy Wdzydzki Park Krajobrazowy
fot. W. Zdunek
Grafika 5: Odkrywamy Wdzydzki Park Krajobrazowy