Nocne zajęcia z nietoperzami – ZAPROSZENIE

Data: 04-07-2011

W dniu 12 lipca 2011 r. i 5 sierpnia 2011r. w godzinach wieczornych między 21:00 a 23:00 odbędą się zajęcia terenowe pt. "Nocni łowcy – czyli niesamowite życie nietoperzy". Wycieczka organizowana jest przez Wdzydzki Park Krajobrazowy. Na wstępie będzie miało miejsce krótkie wprowadzenie, które zapozna uczestników z podstawową wiedzą na temat latających ssaków, w szczególności echolokacji. Następnie uczestnicy zaopatrzeni w wiedzę i detektory ultradźwięków udadzą się na łąkę, do pobliskiego lasu i nad jezioro, aby obserwować żerujące nietoperze.

Ze względu na późną porę zajęć prosimy o zabranie latarek i dostosowanej do warunków atmosferycznych odzieży. W przypadku deszczu zajęcia zostaną odwołane.

W dniu 12 lipca zajęcia odbędą się w Kościerzynie. Zbiórka: godzina 21:00, przed siedzibą Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, ul Świętojańska 5E.

5 sierpnia natomiast zajęcia odbędą się we Wdzydzach Kiszewskich. Zbiórka: godzina 20:45, pod wieżą widokową.

Wszystkich chętnych chcących spotkać żerujące nietoperze, usłyszeć jak echolokują, zaobserwować jak żerują i poznać ich tajemniczy świat prosimy o wcześniejsze zgłoszenie:

e-mail: g.sadowska@pomorskieparki.pl

tel.: 607 893 833.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w zajęciach tylko pod opieką osoby dorosłej.

Wszystkich dodatkowych informacji udziela Grażyna Sadowska specjalista ds. edukacji Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.


Nocne zajęcia z nietoperzami – ZAPROSZENIE grafika