Noc sów z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym - podsumowanie

Data: 13-03-2024

W ubiegłą sobotę po raz kolejny odbył się fascynujący nocny spacer przyrodniczy, poświęcony tajemniczemu światu sów pn. Noc sów z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję zgłębić niezwykłe tajemnice tych majestatycznych ptaków oraz poznać znaczenie ich ochrony dla zachowania różnorodności biologicznej.

Podczas spaceru mówiono o różnorodności gatunkowej sów występujących w naszym regionie, włączając w to zarówno popularne gatunki jak puszczyk zwyczajny, jak i bardziej rzadkie jak puchacz czy sóweczka. Uczestnicy mieli również okazję usłyszeć samca puszczyka w jego naturalnym środowisku. Najpierw w oddali, a tuż na koniec spaceru blisko i wyraźnie.  

Nocny spacer przyrodniczy poświęcony sowom nie tylko dostarczył niezapomnianych wrażeń związanych z nocnym podsłuchiwaniem i obserwacją przyrody, ale  mamy nadzieję, że również skłonił do refleksji nad naszą odpowiedzialnością za ochronę środowiska naturalnego i jego mieszkańców. Był to nie tylko wyjątkowy sposób na spędzenie sobotniego wieczoru, ale także cenny wkład w edukację i świadomość ekologiczną społeczności lokalnej.

Uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne otwarte spotkania tematyczne z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym, i na kolejną Noc sów już za rok.

Rozpoczęcie wieczornego spaceru przed Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" w Kościerzynie fot. Maja Greinke
Omówienie wybranych aspektów z życia sów. fot. Maja Greinke
Spacer lesnymi ścieżkami o zmierzchu. fot. Maja Greinke
Lampiony z wizerunkami sów na trasie nocnej wyprawy. fot. Maja Greinke