„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny

Data: 09-05-2012
„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny grafika
„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny grafika
„Nasz las nasze środowisko” – rodzinny piknik edukacyjny grafika

W dniu 1 maja w Nowym Barkoczynie koło Kościerzyny odbył się rodzinny piknik edukacyjny pod nazwą ”Nasz las nasze środowisko”.

Długi majowy weekend i słoneczna pogoda sprzyjały rodzinnej integracji, dlatego też piknik licznie odwiedzili mieszkańcy powiatu kościerskiego i turyści odpoczywający w regionie. Głównym celem pikniku było przekazanie wiedzy na temat środowiska naturalnego i zainteresowanie życiem w zgodzie z naturą.

Na zaproszenie organizatora aktywny udział w przedsięwzięciu wzięli również pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Kierownik Parku Pan Andrzej Penk na forum wszystkich zgromadzonych przedstawił informacje nt. Parku, barwnie opisując jego walory przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne. Dodatkowo na stoisku WPK wszyscy zainteresowani mieli okazję poznać walory Parku oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody aktywnie uczestnicząc w quizie przyrodniczym i rozpoznając wybrane gatunki ptaków – mieszkańców naszych lasów.

Tego typu akcje coraz częściej pokazują wzrost zainteresowania środowiskiem naturalnym i są doskonałą okazją aby przekazać rzetelną wiedzę o jego stanie i potrzebie ochrony szerszej rzeszy odbiorców.