Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Data: 28-07-2020

Okres wakacyjny to dla pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Schodnie nie tylko czas monitorowania zjawisk przyrodniczych i szeroko rozumianego wypoczynku na obszarach chronionych, ale również promocja wartości naszego Parku. Przekazywanie informacji o przyrodzie, krajobrazie, historii i kulturze obszaru sprzyja głębszemu poznaniu tego terenu, a tym sam lepszej ochronie.

W ostatnim czasie realizowane tematy to :

- Wakacje z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym – cykl letnich warsztatów nad wodą, umożliwiających uczestnikom poznanie różnorodności organizmów wodnych zasiedlających jeziora WPK.

- Darmowe wycieczki z przewodnikiem, po szlakach przyrodniczo-edukacyjnych WPK, podczas których uczestnicy mieli okazję m.in. przekonać się czym są torfowiska, jakich drzew we wdzydzkich lasach jest najwięcej czy też jak chronić naszą przyrodę.   

Szczegółowy harmonogram spotkań edukacyjnych dostępny jest na stronie: https://wdzydzkipark.pl/edukacja-2/wakacyjne-warsztaty-i-wycieczki/

- „Wdzydzkie spotkania w gronie najbliższych” to program do którego zostaliśmy zaproszeni przez Gminę Kościerzyna, a muzyka kaszubska oraz opowieści o regionie, przekazywane są  za pośrednictwem kanału YouTube i portalu Facebook. https://www.youtube.com/watch?v=xo-8JNof8kw

Grafika 1: Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Grafika 2: Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Grafika 3: Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Grafika 4: Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Grafika 5: Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Grafika 6: Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Grafika 7: Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego
Grafika 8: Letnia promocja i edukacja Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego