Kumate warsztaty

Data: 04-05-2021
To już! Idą płazy. Zawsze tajemnicze, skryte, czujnie przyglądające się ze swoich kryjówek, trudno je podglądać i poznać. Ale nie teraz. Teraz wypełzają gromadnie spod liści, szczelin, piwnic i zakamarków, wynurzają się z moczarów, by wyruszyć w miłosną podróż do rodzimego mokradła, by zatoczyć krąg natury i przedłużyć istnienie gatunku.
 
W tym roku, chociaż nie spotkamy się na naszych piknikach plenerowych - Wiosennych Warsztatach w Schodnie i w Szymbarku, to w zamian proponujemy spotkanie on-line na “Kumatych Warsztatach”.
To 7-dniowe wydarzenie, gdzie jednocześnie na czterech profilach - Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, Zielonej Szkoły w Schodnie oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku, będziemy mówić tylko i wyłącznie o niesamowitych, pięknych i zarazem zagrożonych wyginięciem płazach!
Codziennie od poniedziałku (10 maja) do niedzieli  (16 maja), będą zamieszczane posty w czterech blokach tematycznych:
10:00 - Płazie osobistości
12:00 - Płazie łamigłówki
14:00 - Płazie inspiracje
20:00 - Płazy extra
Wypatrujcie porannych ramówek (8:00) - będzie się działo.
 
Bądźcie z nami, postaramy się Was zaciekawić, a nawet zaskoczyć i zachwycić światem płazów. Bawcie się, komentujcie, udostępniajcie, lajkujcie. Niech miłość do płazów idzie w świat! Zadbajmy, aby w pobliskich kałużach, stawach, mokradłach co roku wybrzmiewały płazie koncerty pełne cichych terkotów, kumkań, mruczeń, pohukiwań i bulgotów.
 
Link do wydarzenia: Kumate warsztaty

 

Grafika 1: Kumate warsztaty
Grafika 2: Kumate warsztaty