przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Szlaki PTTK

zielony „Kręgów Kamiennych” /Partyzancki/
 

Przebieg: Sierakowice-Kamienica Królewska-Lipusz-Grzybowski Młyn-Loryniec-Wąglikowice-Jezioro Strupino-Olpuch-Czarna Woda;
 

Długość: ok. 93 km; przez teren Parku przebiega na trasie 21,15 km
 

Szlak grodzisk i kręgów kamiennych. Na jego trasie znajdują się kręgi kamienne w Węsiorach i Odrach, a także Kamień Diabelski koło Owśnic. Większość szlaku biegnie lasem.
 

czerwony „Kaszubski”
 

Przebieg: Sierakowice-Kamienica Królewska-Kartuzy-Gołubie-Skorzewo-Częstkowo-Wieprznica-Łubiana-Grzybowo-Grzybowski Młyn-Loryniec-Czarlina-Wdzydze Kiszewskie-Gołuń-Olpuch-Wdzydze PKP;
 

Długość: ok. 135 km; przez teren Parku przebiega na trasie 17,75 km
 

Przechodzi przez 2 parki krajobrazowe: Kaszubski i Wdzydzki. Na terenie gminy Kościerzyna biegnie doliną rzeki Rekownicy-Trzebiochy-Wdy. Przechodzi obok Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich.
 

czarny „Wdzydzki”
 

Przebieg: Olpuch-Wdzydze PKP-Gołuń- Zabrody-Lipa-Wdzydze Tucholskie-Przytarnia-Wiele;
 

Długość: 19,3 km; przez teren Parku przebiega na trasie 16,10 km
 

Biegnie wschodnim brzegiem Jeziora Wdzydze przez las wchodzący w kompleks Borów Tucholskich. Szlak kończy się we Wielu, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne i Kalwaria Wejherowska. Łączy się ze szlakiem czerwonym oraz niebieskim.
 

niebieski „Izydora Gulgowskiego”
 

Przebieg: Gołuń-Olpuch
 

Długość: 2,9 km;
 

Szlak ma swój początek w węźle szlaków w Gołuniu na skrzyżowaniu przy kempingu. Tu zaczynają się też szlaki Wdzydzki i Kaszubski; tędy też przechodzi szlak Kręgów Kamiennych. Prowadzi pomiędzy jeziorami Gołuń, Stryjek i Kotel, przez sosnowy las wiedzie na wschód do szosy asfaltowej i wiaduktu z torami kolejowymi. Szlak kończy się na skraju wsi Olpuch w rejonie przystanku autobusów PKS.

 


Copyright © , ul. Świętojańska 5E, 83-400 Kościerzyna