przejdź do wersji normalnej (graficznej) | Wdzydzki Park Krajobrazowy


Menu


V Wielki Spływ Kajakowy

Szlak rzeki Wdy to jedna z najbardziej popularnych tras kajakowych na Pomorzu. Przepływa ona przez kaszubskie lasy i liczne jeziora. Tegoroczny Wielki Spływ Kajakowy  oficjalnie rozpoczął się w Zielonej Szkole, gdzie przedstawiciele organizatorów i lokalnych władz przywitali uczestników. Następnie wszyscy udali się nad pobliskie jezioro Schodno, skąd przy ujściu Wdy z jeziora startował spływ. Kajakarze pokonali 10 kilometrów - Wdą, następnie jeziorem Radolnym i przez Krzyż Jezior Wdzydzkich do Mety na przystani kajakowej CUT-u  we Wdzydzach, nad jeziorem Jelenim.

Wielki Spływ Kajakowy to nie tylko okazja do spotkania innych miłośników kajaków. To również idealny pomysł na aktywne spędzenie czasu i poznanie walorów krajobrazoiwych i przyrodniczych naszego regionu.

Organizatorami tegorocznego Wielkiego Spływu Kajakowego był Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z partnerami, tj. Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych, Powiatem Kościerskim, Miastem Kościerzyna, Gminą Kościerzyna, Gminą Dziemiany, Gminą Lipusz, Nadleśnictwem Kościerzyna oraz Nadleśnictwem Lipusz.


Copyright © Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, oddział: Wdzydzki Park Krajobrazowy, ul. Świętojańska 5E, 83-400 Kościerzyna